Adventní čas je tady a vy už možná plánujete, kam letos vyrazíte na vánoční trhy. Proč tento rok nespojit výlet za svařeným vínem s návštěvou zámku? V následujících lokalitách na vás čeká pohádková adventní atmosféra, tradiční řemeslné výrobky a regionální dobroty.

Děčín

Do severočeského města Děčín se vyplatí zamířit v neděli 16. prosince. Koná se zde vánoční trh na zámku Děčín. Ačkoli se jedná o menší trh, je připravován s láskou a najdete na něm místní i přespolní řemeslníky a trhovce. Tradičně odsud lze poslat přání Ježíškovi, které do nebe donese heliový balonek. Druhé zámecké nádvoří bude zaplněno stánky do posledního centimetru a pro ty, které zajímá, jak trávila Vánoce rodina zámeckého pána Jaroslava Thuna, jsou připraveny adventní prohlídky.

Liberec

Na trhy lze vyrazit i do Liberce, kde adventní oslavy probíhají na náměstí Dr. E. Beneše před radnicí a v ulici 5. května. Trhy zde skončí až v neděli 23. prosince. Otevřeno bude od 10.00 do 19.00 každý den, poslední den bude otevřeno jen do 15.00.

Olomouc

Vánoční trhy v Olomouci se konají do 23. prosince v historickém centru města – tedy na Horním a Dolním náměstí. Na náměstí je mnoho stánků, ve kterých naleznete spoustu zajímavého zboží jako například ozdoby, dárky, oblečení, sklo, dobroty i občerstvení. Dále nechybí bohatý kulturní program, betlém a zábava pro děti. Na Dolním náměstí je zprovozněno kluziště již od konce listopadu.

Foto: Pixabay/PeterKraayvanger