Podzimní počasí je nevyzpytatelné a víkendové plány proto někdy vezmou za své. Pokud se tak stane, zkuste vyrazit na výstavu! Takové příjemné odpoledne strávené mezi samými krásnými věcmi, zakončené kávou s dortíkem, má také něco do sebe. Vybíráme pár tipů z mnoha výstav tohoto podzimu, které byste si určitě neměly nechat ujít.  Těšit se můžete jak na stálice českého výtvarného umění, tak na nejlepší studentský design, kreslenou ikonu či herní fenomén.

Stanislav Libenský Award 2017

Kde: DOX – Centrum současného umění, Poupětova 1, Praha 7

Kdy: 22. 9. – 20. 11. 2017

Tato mezinárodní sklářská výstavní soutěž byla založena v roce 2009 a každoročně v Praze představuje nejlepší práce absolventů vysokých uměleckých škol z celého světa. Na letošním 9. ročníku jsou představena díla 30 umělců z 9 zemí. Návštěvníci se mohou těšit na to nejlepší z nastupující sklářské generace.

Stanislav Libenský Award 2017.

Zdroj: www.dox.cz

Manolo Blahnik – The Art of Shoes

Kde: Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových, U Sovových mlýnů 2, Praha 1

Kdy: 11. 8. – 12. 11. 2017

Jeho boty dobily svět a celebrity z celého světa je s chutí obouvají.  Manolo Blahnik je kouzelníkem mezi obuvníky a jeho práci proslavil hlavně seriál Sex ve městě a film Marie Antoinetta. V prostorách Musea Kampa můžete obdivovat průřez toho nejlepší z jeho ikonické tvorby. Tuto výstavu si prostě nesmí nechat ujít žádná milovnice krásných bot.

Manolo Blahnik – The Art of Shoes.

Zdroj: www. http://www.museumkampa.cz, www.tyden.cz

Krištof Kintera: Nervous Trees

Kde: Galerie Rudolfinum, Alšovo nábřeží 12, Praha 1

Kdy: 7. 9. – 26. 11. 2017

Galerie Rudolfinum slaví svou jubilejní 100. výstavu opravdu originálně. Představuje práci jednoho z nejžádanějších současných českých umělců Krištofa Kintery, který převrátil prostory Rudolfina doslova naruby. Buďte svědkem asi nejbláznivější a nejoriginálnější výstavy tohoto podzimu.

Krištof Kintera: Nervous Trees.

Zdroj:  www.galerierudolfinum.cz

Jaroslav Róna 1997–2017

Kde: Dům U Kamenného zvonu, Staroměstské nám. 13, Praha 1

Kdy: 23. 6. – 29. 10. 2017

Spoluzakladatel výtvarné skupiny Tvrdohlaví autor pražského pomníku Franze Kafky, diskutovaného jezdeckého pomníku Markraběte Jošta v Brně či bronzové sochy Dítě z Mazu, umístěné na Ještědu. To je jen minimální výpis projektů, za kterými stojí Jaroslav Róna. Jeho průřez tvorbou z let 1997 – 2017 rozzářil dvě patra Domu u Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí.

Jaroslav Róna 1997–2017.

Zdroj: www.jaroslav-rona.cz

Game On

Kde: Pražská tržnice, hala 40, Bubenské nábřeží 13, Praha 8

Kdy: Od 21.9.2017

Největší a nejúspěšnější výstava o historii her a herních zařízení, kterou dosud navštívilo více než 3,5 milionu lidí ve více než 30 světových metropolích, konečně dorazila do Prahy. Ucelená výstava představí jak první hry z počátku 60.let, tak současné novinky, a své zastoupení tu má i virtuální realita. Všechny exponáty jsou uzpůsobeny k hraní a návštěvníci akce si je tedy mohou vyzkoušet zahrát přímo v expozici. K výstavě je připraven i bohatý doprovodný program. Konečně výstava, na které se vaši muži nebudou nudit.

Game On.

Zdroj: www.facebook.com/gameonvystava

Šťastný Krtek aneb Krtek slaví 60. narozeniny

Kde: Chvalský zámek, Na Chvalské tvrzi 3, Praha 9

Kdy: 9. 9. 2017 – 3. 12. 2017

Již 60. let nás baví příběhy Krtečka. Připomenout si ho můžete i na výstavě uspořádané ve Chvalském zámku, jehož interiér se přeměnil na kino, interaktivní hernu a netradiční dětskou expozici, která děti bude nejen bavit ale i vzdělávat. K výstavě jsou připraveny doprovodné víkendové programy pro celou rodinu.

Šťastný Krtek aneb Krtek slaví 60. narozeniny.

Foto: archiv

Redaktorka webu Ženydívky.cz. Miluje design, hlavně ten český a módu.