Většina z nás jezdí pravidelně na známá místa s velkým počtem turistů, ale tak nějak už jste si užili právě takových destinací dostatek? Společně se podíváme na netradiční místa, kde si můžete zarelaxovat, nebo se dozvědět něco o naší historii.

Odpočinek a rybaření v Norsku

Pokud jste nadšenci rybaření, tak prvním místem, které byste měli navštívit je pobřeží Norska. Nemusíte se starat o povolenku nebo rybářský lístek, jestliže plánujete chytat na moři nebo ve fjordech. Máte-li zálusk na rybaření na jezerech a řekách, budete potřebovat státní rybářský lístek, který si zakoupíte online nebo na poště. Po vybrání revíru si musíte opatřit ještě místní povolenku, která je časově omezena. Pro svoji dovolenou si můžete zvolit českou společnost AVEROY FISHING, která má svůj kemp v Norsku v kraji More og Romsdal. V kempu máte možnost si vypůjčit rybářskou výstroj. Pokud jedete i s celou rodinou, můžete vyrazit na houby, vykoupat se v jezeře se slanou vodou, navštívit mořské akvárium nebo pokořit kopce s krásným výhledem na moře, a i tak si užít příjemnou a poklidnou dovolenou.

Albánie – země bunkrů

Albánie se po roztržkách s několika zeměmi ocitla od roku 1945 do roku 1990 v izolaci a přerušila veškeré kontakty se západními i východními zeměmi. Pozitivum izolace je právě nynější netknutá příroda s minimem civilizačních zásahů. Tehdejší diktátor Enver Hodža se obával útoků, a tak nechal vystavět v Albánii přes 150 000 bunkrů. Dodnes jsou bunkry rozesety po celé zemi. V roce 2014 bylo otevřeno pro veřejnost muzeum BUNK’ART (antiatomový bunkr pro armádu), věnované historii komunistické armády. Najdete zde i 6 000 jmen popravených osob během komunismu. Jestliže vás zajímá historie, určitě Albánii nezapomeňte navštívit.

Pokud nechcete mít obavy z nenadálých situací a užít si tak nerušenou dovolenou, určitě si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění online.