Pokud ještě nemáte plán na dnešní odpoledne a patříte mezi pejskomily, nenechte si ujít Psí den Prahy 2. Akce se koná dnes 5. září od 16.00 do 19.00 – program je připraven jak pro čtyřnohé miláčky, tak i pro jejich páníčky.Pokud se svým chlupáčem vyrazíte na náměstí Míru v Praze, určitě si přijdete na své. Atraktivní program láká třeba na ukázky obedience, práce asistenčních psů nebo záchranářů. Představeny budou také psí sporty jako je populární agility nebo dogdancing, ale také novinky z tohoto odvětí – třeba nosework, dog puller či hoopers. Pro pejsky je připraveno i několik zajímavých soutěží o ceny a vyzkoušet si mohou parkour.

Na místě budou přítomni odborníci, kteří příchozím pejskařům rádi poradí. Návštěvníci se dozví jak se správně chovat se psem ve městě, jak psa správně krmit nebo co dělat, když ztratím/najdu pejska.

Přímo na akci bude několik psích útulků, kterám lze donést dárky pro jejich svěřence. Kromě toho se lidé dozví, jak takový útulek funguje a jak mu – a opuštěným pejskům – nejlépe pomoci.

Více o akci na webu nebo Facebooku.

Foto: pixabay.com/hazelw90

Redaktorka rubriky Relax na webu TÝDEN.CZ a editorka ŽenyDívky.cz. Ráda vaří, sportuje a miluje zvířata.