V pátek 5. října se koná již 13. ročník celoevropské akce s názvem Noc vědců. Tento den se navečer otevírají také brány Techmanie! Sto let české vědy si návštěvníci plzeňského science centra připomenou bohatým programem, který začíná od 17.00.

Již od roku 2005 se na stovkách míst v Evropě koná Noc vědců, jejímž hlavním cílem je popularizace vědy a osobností vědců. Pro Českou republiku je letošní ročník o to zajímavější, že se slaví již století všech českých vědců a vynálezců.

Plzeňská Techmania si pro tento den připravila speciální večerní program, který návštěvníkům poodhalí historii české vědy, připomene nejznámější české vynálezce a vědce a ukáže jejich životní díla. Zároveň je připraven nespočet populárně vzdělávacích přednášek z nejrůznějších okruhů vědy, kterých se ujmou ti nejlepší z oboru. Techmania nezapomíná ani na ty nejmenší, kteří se jistě zabaví v expozici Člověk a zvíře, kde budou moci poměřit své síly se zástupci živočišné říše! Chybět nebudou ani zábavné soutěže pro celou rodinu o zajímavé ceny. Více informací o programu zde.

Kdy? V pátek 5. října 2018, vstupné 30,- Kč

Kde? Techmania Science Center, U Planetária 1, Plzeň

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.