Stezka korunami stromů Krkonoše v Janských Lázních připravila na letošní letní sezónu návštěvníkům několik novinek. Ty jsou určeny zejména pro mladší a starší žáky základních škol.

Na dvanácti nových herních a edukativních prvcích nedávno instalovaných po celé trase Stezky se děti zábavnou formou mohou seznámit s místní faunou a flórou. Zatímco ti starší se na názorných exponátech naučí bezpečně rozeznávat jedli od smrku a břízu od javoru, ti mladší si mohou zahrát například pexeso se zajícem, poznají, jak vypadá tetřev hlušec a mohou si zopakovat písmena abecedy s liškou nebo sovou. „Chceme děti seznámit s nejtypičtějšími zástupci krkonošské přírody a současně je během půldruhakilometrového výstupu na vrchol Stezky zabavit,“ říká Zdeněk Pop, marketingový ředitel Stezky korunami stromů, který se na přípravě nových prvků podílel.

Další atraktivní novinkou, s níž se děti mohou při své návštěvě Stezky korunami stromů Krkonoše setkat, je zdejší maskot – veverčák jménem Emil, který se v okolí stezky prohání na koloběžce.

Pro dospělé návštěvníky pak provozovatelé Stezky připravili také několik novinek. V mincovním automatu umístěném v prodejně si mohou vyrazit speciální minci s motivem Stezky, případně si mohou koupit aršíky s poštovními známkami s obrázky atrakce. Příslušníci všech generací pak ocení nové lavičky ve tvaru loga Stezky, které jsou od letoška umístěné na vrcholu věže.

Přestože Stezka korunami stromů v Jánských Lázních má za sebou teprve jedenáct měsíců provozu, je už dnes jednou z největších atrakcí nejvyšších českých hor. V průběhu května ji navštívilo přes 30 tisíc návštěvníků a v průběhu prvního červnového víkendu a Dne dětí jich přišlo přes tři a půl tisíce.

Foto: PR/Stezka korunami stromů Krkonoše

Redaktorka rubriky Relax na webu TÝDEN.CZ a editorka ŽenyDívky.cz. Ráda vaří, sportuje a miluje zvířata.