Muzeum je ideálním turistickým cílem. Na své si přijdou všichni – děti, dospělí i senioři. Pro rodiče s dětmi jsou navíc připraveny tři tematické koutky!

V pátém patře si můžete pohrát s dřevěnými kostkami, které zůstaly po stavbě obřího hradu, ve čtvrtém patře navštívíte novou hernu plnou dřívek, ze kterých můžete stavět dle libosti a ve třetím patře je malování s hrdiny časopisu Čtyřlístek. Samozřejmě můžete využít i rozlehlou zahradu s obřími exponáty.

Pelhřimovské Muzeum rekordů má nové dámské šaty z papíru! Zdeňka Kršková, vychovatelka školní družiny ZŠ a MŠ T. G. Masaryka Rouchovany, vytvořila z novinového papíru čtvery dámské šaty v „životní“ velikosti, které byly využity pro výzdobu sálu na tamním školním plese. Jedny z nich byly nyní předány do expozice Zlaté české ručičky pelhřimovského Muzea rekordů a kuriozit. Jsou 162 cm vysoké a obvod sukně dosahuje cca 3 metrů. Přijdete-li se na ně do města rekordů podívat, uvidíte například i pozoruhodné svatební šaty z cukru (fondánu), které váží 70 kg.

Foto: www.dobryden.cz

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.