Ekofarma Babiny je krásným místem pro všechny, kteří mají rádi klid, vůni luk a lesů. Můžete si zde zajezdit na koni, ochutnat úžasné hovězí z místního bio chovu a užít si krásného okolí na pěší i cykloturistiku.

Farma se nachází v severní části chráněné krajinné oblasti Českého středohoří, na hranici okresů Litoměřice, Děčín a Ústí nad Labem, v blízkosti obce Homole u Panny. Můžete sem vyjet s celou rodinou, k dispozici dětem je trampolína i dětské minihřiště. Vy své ratolesti můžete hlídat z venkovního sezení, kde vás osvěží příjemný nápoj a výhled budete mít nejen na děti, ale i na koně nebo hospodářská zvířata.

Pro ty, kteří by rádi ochutnali kvalitní bio hovězí

Farma se zabývá rovněž prodejem vlastního vyzrálého bio hovězího. Veškeré výrobky z Babin jsou certifikovány a označeny logem Bio – produkt ekologického zemědělství a značkou bio EU. Kromě dobrého jídla a pití zde můžete zkusit i lekci jízdy na koni, vedené zkušeným jezdcem, který při jízdě vysvětlí vše o správném vedení koně. Pro ježdění zde používají westernová sedla, proto nemusí mít strach ani ti, kteří na koni doposud nejeli, naopak, westernové sedlo zajistí stabilní posed jezdce.

Ubytování je na farmě možné v nově vybudovaných, dřevěných, zateplených, chatkách. V zimním období je v ceně zahrnut přímotop pro vytápění.

Pokud byste rádi viděli vice krás, které tento kraj nabízí, máme zde pro vás pár tipů:

Skanzen  Zubrnice

Muzeum lidové architektury naskýtá mnoho k vidění. Jedná se o nejmladší skanzen v Čechách. Jeho základem je stará lidová vesnice – roubené zemědělské usedlosti s expozicemi a nedaleko pod vsí je malé nádraží s muzejní expozicí dopravy. Skanzen Zubrnice najdete 7 km od ekofarmy Babiny.

Zámek Ploskovice

Historie tohoto zámku sahá až do 13. století. Na zámku probíhají každodenně prohlídky a je možno se projít krásnou rozlehlou zahradou, kde na Vás čekají volně pobíhající pávi. Od ekofarmy je to na zámek necelých 11 km.

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.