Je jedno jestli je zrovna léto nebo zima. Hory jsou velká zábava pro dospělé i dět. Díky unikátní koncepci hotelu Alpenrose si můžete užívat naplno všeho co přinášejí.

Designový čtyřhvězdičkový ráj rodinné dovolené. Tak by se dal stručně charakterizovat koncept hotelu Alpenrose v rakouském Lermoosu. Chcete trávit se svými dětmi celý den? Nebo půjdete v zimě lyžovat, v létě na cyklotúru, zatímco se o potomky postarají školení vychovatelé? Přízemí hotelu je doslova nabito dětskými atrakcemi včetně pro malé ratolesti senzačního akvaparku Pirátská země.

Kam s nimi

Z Prahy je to do rakouského Lermoosu jen něco málo přes 500 kilometrů. Pořád po dálnici, přes Plzeň a Mnichov, za pět hodin jste tam. Na rakouské straně nejvyšší německé hory Zugspitze (2962 metrů nad mořem) tu najdete jedno z nejhezčích sjezdařských středisek v Alpách. Celkem sedm areálů se 138 kilometrů sjezdovek propojuje 58 lanovek a vleků. Středisko je ale velmi vhodné navštívit i mimo lyžařskou sezonu. V každém období ale vyvstává stejná otázka. Co s malými dětmi, které nezvládnou náročnější zábavu pro dospělé? Přemýšlel o tom i Ernst Mayer, který začátkem 90. let vymýšlel koncept hotelu pro rodiny s dětmi.

Dnes v Lermoosu stojí designový čtyřhvězdičkový ráj pro stovky malých i velkých hostů, vyladěný do nejmenších detailů. Čas se svými dětmi si tu namixujete přesně podle svého přání.

Pro každého

Dětem je tu zajištěn pestrý celodenní program pod vedením týmu školených vychovatelů. Postarají se o mimina, batolata, předškoláky i puberťáky. Přízemí hotelu je doslova nabito zážitky a atrakcemi: dětský koutek pro nejmenší, místnost plná videoher, gokart, tematický akvapark Pirátská země, rytířský sál, tělocvična, dětské kino a divadlo, fotbalový sál, obří ozvučená skluzavka přes pět podlaží, dvanáct metrů vysoká umělá horolezecká stěna a mnoho dalších.

Ráno tam potomky odevzdáte a večer si je vyzvednete. Až se vrátíte z venku, budou děti příjemně utahané, takže rychle usnou. Vy pak můžete společně se svým protějškem vyrazit do privátního hotelového wellness centra nebo si sednete ke svíčkám v bohatě zásobené vinotéce. Pamatujete si vůbec ještě, jaké to bylo, než jste ještě měli děti?

Jak se tam dostat

  • Z Prahy přes Mnichov, dále na GarmischPartenkirchen, a odtud na Lermoos, ujedete 500 km, v Německu za dálnice neplatíte.
  • Z Brna přes Mikulov, v St. Pölten po rakouské A1, za Salcburkem přes Rosenheim na Garmisch-Partenkirchen, ujedete 580 km, v Rakousku si kupte dálniční známku.
  • Do Ehrwaldu i Lermoosu můžete také přijet vlakem.

Text: Marcela Kubátová

Foto: archiv www.hotelalpenrose.at

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.