Nejen na kočky – srdečně zveme do Regionálního muzea Mělník, kde se koná unikátní výstava, která potěší srdce malých i velkých kočkomilů.

Na ploše jednoho výstavního sálu uvidíte téměř 600 koček. Kde? V Regionálním muzeu Mělník, p. o. na výstavě nejen hraček koček, kocourů a kočiček „Mňaaau aneb kočky v muzeu“. Velkou zásluhu na tom mají dvě sběratelky Miluše Fialová s Neratovic a Sofie Krejčířová z Mělníka. Sofince je teprve 10 let, ale její sbírka čtyřnohých hebkých stvoření čítá již přes 400 ks. Na otázku, kdy začala kočičky sbírat, odpovídá: „Ani nevím, nepamatuju si, že bych kočky někdy neměla, sbírám je už úplně od malička…“

Na výstavě uvidíte kočičky plyšové, dřevěné, keramické, plastové, skleněné, kamenné i nejrůznější předměty s kočičím motivem. Nechybí galerie slavných: Garfield, Hello Kitty, Aristokočky, Kocour v botách, Tom… a samozřejmě nejslavnější český kocour Mikeš. Dospělé návštěvníky zaujme cestovatelská vitrína plná koček z exotických zemí s malým kvízem. Výstava je doplněna interaktivním a čtenářských koutkem s řadou aktivit pro děti. Nejmenší ocení kočičí malování, vázání kočičích mašliček nebo houpacího kocoura Oscara. Větší děti možná zasednou do čtenářských křesel, nafotí si selfíčko v módní sekci nebo zapřemýšlí nad kvízem v galerii slavných.

Muzejní kocour Švarcík nebude chybět…

Ve čtvrtek 16. 8. se na Švarcíka přijďte podívat na interaktivní program pro rodiny s dětmi k výstavě s tvořivou dílničkou. Spuštěna byla také letní pátrací soutěž v ulicích Mělníka „Zachraňte kočičku aneb Zatoulaná klubíčka“. Jedna kočička totiž ztratila jméno, když ji zaklel zlý čaroděj. Švarcík se rozhodl ji zachránit. Pomozte mu najít rozházená klubíčka s písmenky v mělnických oknech a výlohách a vyhrajte super ceny.

První cenu (plyšového kocoura Mikeše) do soutěže věnoval Památník Josefa Lady a jeho dcery Aleny Hrusice (OMPV  p. o.) Hrací karty a pravidla soutěže najdete na www.muzeum-melnik.cz nebo v pokladně muzea. Výstava potrvá do neděle 28. 10., kdy budou také slavnostně předány ceny výhercům.

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.