Známe to všechny. Přes léto jsme si užívaly sluníčka doslova celým tělem. Milujeme ležení na pláži nebo u bazénu. Ošetřujeme si opálenou pokožku, aby si udržela co nejdéle sexy odstín, ale vlasům často věnujeme jen „pravidelnou“ péči. Víte, že vlasy byly v letním obdobím extrémně namáhány? Přečtěte si, jak si udržet krásnou hřívu, a to nejen v létě.

Vlasy jsou slunci nejblíž, a proto si zaslouží pravidelnou a poctivou péči. Možná vás napadne, že vašim vlasům prospějí drahé přípravky a kosmetika. Co když to, ale jde mnohem levněji? Někdy ke zdravě vypadající hřívě pomůže vyvážená strava a šetrné zacházení. Přečtěte si, jak mít vlasy pevnější než ty, které vidíte v reklamách!

Upravte si jídelníček

Vzhled vlasů velmi záleží na tom, co jíte. Stačí si upravit jídelníček a proměna vaší hřívy na sebe nenechá dlouho čekat. Co do jídelníčku zařadit?

· Jahody

V létě jich najdete na polích nebo obchodních pultech spoustu. Vysoký obsah vitamínu C je hlavní zbraní proti šedinám. Pomáhá při tvorbě kolagenu, který bojuje proti stárnutí.

· Čokoláda

Je sladkým rytířem v boji proti šedivějícím vlasům. Tabulková čokoláda CARLA FINO DE AROMA 71 % podporuje tvorbu melaninu, což je pigment, který dodává kůži a vlasům jejich barvu. Při výběru vhodné čokolády se vždy rozhodněte pro tu, která má vysoký podíl kakaa, ideálně 70 % a více.

· Losos

Tato oblíbená ryba, která delikátně chutná hlavně v sushi, je plná omega-3 mastných kyselin a bílkovin. Důležitá je přítomnost minerálu selenu, který podporuje zdravý růst vlasů.

Dopřejte vlasům vodu

Kromě správně sestaveného jídelníčku, nezapomeňte hodně pít. Pokud máte nedostatek tekutin, vlasy budou suché a bez lesku s lámajícími se konečky. Proto dodržujte pitný režim, jezte celer nebo okurku, která skvěle hydratuje a navrací vlasům původní podobu. Skvělé výsledky slibuje také super potravina chia semínka, kterých stačí snít lžičku denně.

Správné zacházení

Každá z nás má svůj vlastní postup, jak si mýt a pečovat o vlasy. Víte, že na jejich kvalitu má velký vliv volba kosmetických přípravků, následná úprava účesu, kartáč, a dokonce i pokrývka hlavy?

1. Správný výběr šamponu

Každému typu vlasů sedí jiný šampon a je to jen o praxi, než si najdete ten pravý. Obecně byste se měly mít na pozoru před látkami jako jsou sulfáty a silikony, které vaše vlasy zatěžují a rozhodně je nevyživují. Vybírejte si šampony, které obsahují makadamiový nebo jojobový olej a další přírodní látky.

2. Pryč s ručníky

Přesto, že ručníky na vysoušení vlasů používá většina z nás, není to úplně dobré rozhodnutí stejně jako používání fénu. Vymačkávání vody ručníkem může být příčinou polámaných konečků. Proto na vysoušení zvolte spíš staré tričko nebo povlak na polštář. Jedná se o jemnější látky, které vlasy nepoškodí.

3. Kartáče a hřebeny pod vodu

Stejně jako pečujete o svou hřívu, byste se měly starat i svůj kartáč či hřeben. Usazuje se v nich maz a nečistoty, které se opakovaným používám vrací zpět do vlasů. Proto je pravidelně umývejte teplou vodou a mýdlem.

4. Klobouky a šátky v hlavní roli

Pokrývka hlavy se hodí v extrémním horku i zimě. Pokožka je totiž vystavená změnám teplot, které vlasům nedělají dobře. Před spálením pokožky a vyblednutím vlasů se v létě můžete chránit elegantním kloboukem nebo sportovním šátkem. Určitě nezapomeňte na vlasové přípravky s UV faktorem.

Dopřejte svým vlasům tu nejlepší péči a buďte za bohyni!

 

Autorka: Jana Uvízlová

Foto: Profimedia.cz

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.