Pro milovníky hororu i adrenalinu je tohle to nejlepší zážitkové místo. Dům hrůzy v pražské Vodičkově ulici je plný napětí. Čeká vás tu neočekávaně děsivá prohlídka suterénních prostorů, které se rozkládají na ploše větší než 800 m². Můžete přijít sami, s přáteli nebo s kolegy a v strašidelném, interaktivním baru si vychutnat kávu nebo si dát drink na kuráž.

Návštěva domu hrůzy je podle jedné z jeho majitelek skvělým způsobem, jakým si o víkendu zpestřit každodenní stereotyp. „Na tento nápad jsme přišly společně s mou kolegyní v New Yorku, kde je podobných domů hrůzy mnoho a lidé to tam mají jako oblíbenou víkendovou zábavu,” uvedla Lenka Kovářová.

Před samotným vstupem do expozice na návštěvníky čeká krátký příběh, který v nich navodí tu správnou, hororovou atmosféru. Možné jsou dva typy prohlídek. Ta první, nazvaná Základní, trvá 15 minut a vstup na ni je v maximálně čtyřčlenné skupině. Ta druhá se jmenuje Hard Core a už z jejího názvu vyplývá, že je pouze pro náročné a taky psychicky odolné jedince. Trvá 30 minut a vstoupit do ní může jen jedna osoba.

Téměř každý den se tu prý objeví někdo, kdo nějakou prohlídku nedokončí. Prostředí, které je doplňováno skvělými herci v kostýmech, je totiž naprosto autentické. Kromě strašení se postavy ve sklepení s návštěvníky často dostávají do fyzického kontaktu. Ti, kteří vydrží, si odsud odnášejí nezapomenutelný zážitek i pocit vlastní odvahy… Ti, kterým se to nepovede, přicházejí znovu, protože vydržet je prostě výzva!

Více informací o atrakci zde.

Foto: profimedia

Redaktorka časopisu Sedmička a webu Ženydívky.cz. Má ráda literaturu, dokumenty, přírodu a procházky starou Prahou.