Již od 7. září je možné zajímavým způsobem pomoci znevýhodněným dětem a maminkám v nouzi. Tuto možnost nabízí charitativně-sportovní akce Teribear hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem. Po deset dní má kdokoli příležitost udělat dobrý skutek, a to dokonce i opakovaně. Akce se koná do soboty 16. září.

Do charitativní běžecké akce se může zapojit úplně každý – vrcholový sportovci i začátečníci. Důležité je mít především chuť pomáhat. A dokonce ani běh není podmínkou, připravenou trať je totiž možné klidně jen projít vycházkovým tempem. Důležitý totiž není čas, ale především počet zdolaných kilometrů, které zaznamená čip. Za každý kilometr věnují partneři akce 50 korun na vybrané příběhy či projekt Teribear jako takový.

Akce probíhá nepřetržitě od 7. do 16. září v parku na pražském vrchu Vítkov. Start je poblíž Národního památníku a stanovená trasa měří 1,2 kilometrů. Za pomoci čipu se budou načítat kilometry dosažené na okruhu. Kilometry se zaznamenávají na elektronické konto, takže je možné průběžně sledovat výsledkové listiny. Registrace do akce zahrnuje čip za 200 korun pro dospělé a 100 korun za dítě do 12 let. Lze ho zakoupit on-line nebo přímo na místě konání akce.

Teribear je projektem Nadace Terezy Maxové dětem.Neměří se čas, za jaký trasu urazíte – načítá se pouze počet absolvovaných kol a kilometrů. Trasa má asfaltový povrch, tak je dobré zvolit vhodnou obuv. „Závodí“ se v kategoriích: ženy, muži a děti a lze běžet i jako skupina nebo rodina. Poblíž startu a cíle bude možné se převléknout a uschovat věci. Zajištěna je i zdravotní služba.

A komu se vlastně pomáhá? Každý závodník se sám rozhodne, který příběh chce podpořit. Pomoci lze ohroženým těhotným maminkám, rodinám v nouzi, maminkám z azylového domu, mladistvým v ústavní péči, týraným dětem, pěstounské péči a adopci či dětem z dětských domovů.

Ve vybrané dny probíhá i zábavný doprovodný program. Na středu 13. září je naplánován Šťastný Teribearův den, v pátek 15. září zahraje DJ a v sobotu 16. září v 16.00 se uzavře trať, následovat bude vyhlášení výsledků. Připraveny jsou také hry pro děti, lego herna, relax zóna a dorazit mohou i čtyřnozí miláčkové. Ve čtvrtek 14. září je možné se zapojit do běžeckého tréninku s triatlonovým medailistou Tomášem Svobodou. Více informací na www.teribear.cz.

Kdo je Teribear
Medvídek Teribear je hlavním symbolem charitativního projektu Nadace Terezy Maxové dětem. Vznikl před osmi lety jako reakce na vysoký počet dětí, které v ČR musí vyrůstat v ústavní péči. Dobrou věc lze podpořit koupí charitativních výrobků či účastí na již zmíněné běžecké akci. Od roku 2009 projekt získal a rozdal přes 9 milionů korun.

 

Foto: www.teribear.cz

Redaktorka rubriky Relax na webu TÝDEN.CZ a editorka ŽenyDívky.cz. Ráda vaří, sportuje a miluje zvířata.