Po dokonalém účesu toužíme všichni, jenže vlasy jakoby si dělaly co chtěly. Někdy drží, jindy vypadají jako vrabčí hnízdo. Máme pro vás pár tipů, jak vybrat správný styling a udržet vlasy „na uzdě“!

Většina vlasových expertů se shoduje, že poprat se s vlasy tak, aby vypadaly skvěle každé den, vyžaduje především správnou volbu stylingu. A jaký by to tedy měl být?

Krátké vlasy – silný styling

Čím extravagantnější účes, tím silnější styling je potřeba. Lakem nebo pěnovým tužidlem, stylingovou klasikou, účes bude držet chvilku a pak ztratí tvar. Obecně je na krátké vlasy vhodný gel, tvarovací pasta nebo hlína, případně vosk. Tyto stylingové produkty sice vlasy dost zatěžují, tedy protože jsou silné, vlasy jsou často večer „ulepené“ a je nutné je umýt, na což je ale většina „majitelek“ kratších střihů zvyklá – ale účes opravdu drží.

Na dlouhé vlasy zkuste klasiku

Na delší a polodlouhé vlasy jsou naopak stylingoví klasici přesně to právě. Když po umytí do vlasů vmačkáte pěnové tužidlo upravíte účes a necháte uschnout, nebo vyfénujete, účes hezky drží tvar. Když si vytvoříte drdol, culík nebo jiný účes, je dobré ho zafixovat lakem, vydrží pak klidně celý den. Pokud byste na dlouhé vlasy použily styling výše zmíněný, budou ulepené a nadšené z nich nebudete…

Vychytávky a příroda

Samozřejmě stylingových přípravků je mrak a určitě je nutné zmínit třeba ochranné stylingové spreje, které vlasy ochrání při fénování, nebo skvělé slané spreje, které vám vyčarují vlny, jako když jste právě vypluly z mořských vln. Také čím dál víc přibývá žen, které dávají přednost přírodním produktům i na vlasy. Ty jsou sice omezenější ve své nabídce, ale  zato super šetrné k vašim vlasům. Většinou je najdete v podobě lehkého laku, případně silnější varianty, která často bývá s příměsí piva. Na styling se také dají použít oleje, ale jen pro určitý typ vlasů, aby neumastily…tvarují lehce, ale vlasy krásně vyživí.

 

Foto: depositphotos.com/margo_black

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.