V sobotu 8. června propukne již podeváté na pražském Staroměstském náměstí Mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink. Stejně jako v minulých letech proběhne soutěž v rámci Mattoni koktejl festivalu, na němž vystoupí české a slovenské hudební hvězdy. Vstup na festival je tradičně zdarma.

V 15.00 vystoupí Monkey Business, v 16.15 Mikolas Josef, v 17.00 Katarína Knechtová, v 18.30 Tomáš Klus a ve 20.00 Bára Poláková. Celý festival zakončí ve 21.00 hudební vystoupení zpěváka Davida Kollera. Nebude chybět ani barmanská flair show Václava Abrahama a Martina Vogeltanze. Celým festivalem bude provázet moderátor Libor Bouček.

Program Mattoni koktejl festivalu, oslavy Světového dne nealkoholických koktejlů, začne ve 14.15 a své soutěžní koktejly umíchají barmani z 20 zemí. Českou republiku bude letos reprezentovat Jan Šebek, který namíchá svůj vítězný koktejl národního kola „Birdie“. Pro diváky bude letos poprvé připravena možnost ochutnat všechny soutěžní koktejly přímo od jejich autorů.