Na to, abyste si své hnízdečko vylepšili, nepotřebujete utratit životní jmění. Je to hlavně o citu a fantazii. Někdy není jednoduché přijít na to, co interiéru chybí nebo jak ho povýšit na prostor s osobitým duchem. Nechte se inspirovat našimi nápady.

Vánoční svátky se blíží a sváteční atmosféra pomalu, ale jistě dostihne každého. Přemýšlíte, jak si snadno a rychle přetvořit domov? Anebo třeba dlouho žijete v nezměněném interiéru a prahnete po osvěžující změně? Ať už máte motivaci jakoukoli, každý prostor se díky šikovným nápadům může proměnit v útulně zabydlený domov. Nemusíte kvůli tomu hned investovat do rekonstrukce nebo kupovat nové vybavení. Stačí se zaměřit na stěžejní kousky, které váš domov pozvednou a zútulní.

Harampádí pryč

Než se pustíte do obligátního vánočního úklidu, zbavte se všech nefunkčních a nepotřebných věcí. Pamatujte, že všeho moc škodí, a u bytových doplňků to platí dvojnásob. Nekompromisně odstraňte všechny lapače prachu a nahromaděné tretky. Nepřehánějte to ani s kupováním nových dekorací. Domov by neměl působit překombinovaným dojmem skladiště. Případně pokud jste manuálně zruční, zvolte způsob úpravy „udělej si sám“. Je to kreativní a zároveň levný způsob, jak si zkrášlit domov, a navíc jde o recyklaci starých věcí, které tak získají nový háv nebo budou sloužit jinému účelu.

Textil mnoha podob a využití

Textilní prvky hrají v domácnosti klíčovou úlohu. Nejenže jsou praktické, působí navíc esteticky. Jde o různé přehozy, polštáře, deky nebo závěsy. Moderní interiéry si žádají volná okna, proto se zbavte omšelých záclon a vsaďte raději na závěsy, které můžete po stranách sepnout zajímavou stuhou. Narušte jednotvárný dojem podlahové krytiny výběrem originálních kusových koberců.

Kusové koberce mají spoustu pozitivních vlastností. Snadno se udržují, dají se jednoduše vyklepat. Na rozdíl od velkoplošných koberců se dají častěji a snadněji obměňovat. Každou sezónu si tak můžete dopřát jinak laděný interiér.

Kusové koberce mají tu výhodu, že mají nižší pořizovací cenu, a tak je můžete častěji měnit podle sezóny. Pokud si pořídíte vzorované a vícebarevné koberce, nezapomeňte je sladit s bytovým textilem, jako jsou například závěsy, deky nebo polštáře.

Foto: pixabay/JamesDeMers;perfectdaysphotography