Dobré zprávy pro všechny čtenáře, čtenářky a milovnice historických románů. Přinášíme vám další soutěž o knižní novinku. Tentokrát se bude soutěžit o román od spisovatele Rafela Nadala s názvem Paní Stendhalová.

O knize

Postarší muž narazí ve starém antikvariátu na fotografii statku, na němž jako dítě vyrůstal v pěstounské péči „Paní Stendhalové“. Nález jej donutí vzpomínat na dobu, kdy si frankistický režim vyřizoval účty se všemi, kdo se proti němu postavili – ať už opravdu, nebo jen v představách mocných. Postupně se ukazuje, že v historii paní Stendhalové i chlapcovy rodiny se skrývají temná tajemství. Začíná kolotoč násilí motivovaný záští, touhou po majetku, vášní i pomstychtivostí…

Krátce o autorovi

Rafel Nadal je katalánský novinář a spisovatel. Narodil se roku 1954 v Gironě. Pravidelně přispívá do deníku La Vanguardia, spolupracuje i s dalšími katalánskými médii. V letech 2006–2010 byl šéfredaktorem deníku El Periódico de Catalunya. Jako romanopisec debutoval roku 2012 s dílem Quan érem feliços (Když jsme byli šťastni), za něž obdržel prestižní katalánské literární ocenění Premi Josep Pla. V češtině vyšel už jeho bestseller Prokletý rod Palmisanů, který byl přeložen do 15 jazyků, a stal se tak nejpřekládanějším katalánským románem roku 2015.

Knižní novinku od katalánského spisovatele mohou vyhrát 3 soutěžící. Soutěž trvá do pátku 12. října.

Nápovědu najdete zde.

Výherci: O. Spáčilová, L. Červinka, Z. Mrkvajsková

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.

1 komentář

Comments are closed.