Milovníky dobrého čtení jistě potěší naše předvánoční soutěž o tři tituly z nakladatelství Grada. Výherní balíček obsahuje knihy pro ženy i muže a na své si přijdou mladší i starší generace.

Život jedné z nejpůsobivějších osobností moderní historie – počítačového mága a vizionáře Steva Jobse, poutavě přibližuje kniha z pera Brenta Schlendera a Ricka Tetzeliho. Autoři knihy Steve Jobs: Zrození vizionáře, přináší zcela nový pohled na jednu z nejvýraznějších osobností počítačového průmyslu. A také nabízí odpověď na otázku, jak se mohl arogantní až hulvátský mladík stát nejúspěšnějším firemním lídrem a vizionářem. 

Odívání a móda mimořádně citlivě odrážejí způsob života společnosti a její ideály. Po roce 1948 českou módu poznamenala komunistická ideologie.

Bohatě ilustrovaná publikace (fotografie sbírkových modelů Uměleckoprůmyslového muzea, dokumenty, dobové časopisy) přibližuje čtenářům část každodenního života ve čtyřicetiletém období komunismu – způsob odívání, konformity i vzdoru, módní trendy, přebírání západních vzorů i hledání vlastní cesty. Na pozadí politických i společenských trendů kniha dokumentuje jak činnost výrobních podniků, tak především snahu lidí o důstojné a módní oblečení.

Marika je systematická, zodpovědná, pracovitá, dochvilná a její život se ubírá správným směrem. Berenika je chaotická, roztěkaná, nedochvilná, líná a její život se každý den změní tak o sto osmdesát stupňů. Přičemž si tyto své vlastnosti mohou kdykoliv vyměnit. Velmi často a rády to také dělají.

Deník je plný (ne)skutečných zážitků o tom, jak žijí, co dělají a čím se baví dvě Sedmilhářky, které nedodržují žádná pravidla, rychlost, předpisy, předbíhají ve frontách, zvoní na cizí zvonky a zapomínají dětem vyměňovat pleny…

Nápovědu naleznete zde

Soutěži o hodnotný knižní balíček lze do 15.12.2019

Výherce: H. Musilová, A. Sedlmauerivá, A. Unzeitigová

Foto: Jakub Stadler, archiv nakladatelství Grada