Probiotiotické bakterie ovlivňují naše zdraví. Nacházejí se přirozeně v lidském těle, zejména na sliznicích, kde žije velké množství různých druhů bakterií. Pozitivní roli mají probiotické bakterie, mezi ty nejznámější patří skupina laktobacilů a bifidobakterií, které pomáhají udržet rovnováhu mezi bakteriemi, brání rozvoji patogenních bakterií a mají příznivý vliv na fungování imunitního systému v celém těle.

Významné jsou hlavně bakterie, které žijí ve střevě. V běžném životě je najdeme například v mléčných výrobcích, kvašené zelenině a samozřejmě v doplňcích stravy, které můžete pořídit v lékárně.

Mnoho lidí si často plete probiotika s prebiotiky. Probiotika jsou živé bakterie, které ovlivňují zdravotní stav člověka, pokud jsou podávány v dostatečném množství. Prebiotiky označujeme nestravitelnou složku potravy, která ve střevech fermentuje a vytváří tak zdroj energie, živin a působí jako živná půda pro probiotika. I prebiotika můžeme najít v potravinách nebo doplňcích stravy, často právě v kombinaci s probiotiky.

K doplnění příznivých a tělu vlastních bakterií slouží doplněk stravy APO-Lactobacillus, který obsahuje 10 kmenů prospěšných bakterií v počtu 12 miliard. V každé kapsli navíc nalezneme 100 mg extraktu z brusinek a rovněž fruktooligosacharidy, které představují živnou půdou pro probiotické bakterie.

Soutěžte o 3 balení doplňku stravy APO-Lactobacillus. Soutěžit můžete do pátku 14. června 2019.

Správnou odpověď naleznete na: http://pripravky-apotex.cz/cs/doplnky-stravy/apo-lactobacillus

Výherci: Gabriela Slabá, Pavla Kolářská, Michaela Anderlíková

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.