Fanoušci kapely Roxette drží smutek. Po dlouhém boji se zákeřnou nemocí zemřela v pondělí 9. prosince zpěvačka a spoluzakladatelka švédské kapely Roxette – Marie Fredriksson, bylo jí 61 let. Připomeňme si některé z jejích slavných výroků.

Než se zpěvákem a kytaristou Perem Gessle založila soft rockové duo Roxette, měla Fredrikssonová za sebou už bohatou hudební kariéru a dvě sólová alba. S nápadem vytvořit zmíněné duo přišel tehdy již úspěšný Gessle. Idea byla zpívat anglicky a prorazit za hranice Švédska. Povedlo se! Průlom nastal roku 1989 s hitem The Look. Následovaly další úspěšné songy jako Listen to Your Heart, How do you do, Sleeping in my car, Joyride či It must have been love, která zazněla ve filmu Pretty woman a americká rádia ji zahrála celkem 5 000 000 krát.

Úspěnou kariéru zarazila až zdrcující zpráva, kterou Marie obdržela v roce 2002, kdy jí lékaři diagnostikovali zhoubný nádor na mozku. Následovala operace, náročná následná léčba a rekonvalescence. S koncertováním byl útrum a slavné duo si spolu nezazpívalo dlouhých deset let. O tři roky později Marie oznámila, že nad zákeřnou nemocí zvítězila a k hudbě se vrátila dvěma sólovými alby. O pár let později obnovila spolupráci s Perem Gesslem a Roxette vystoupila jako hlavní hvězda turné Night of the Proms. Fanoušci byli nadšení a úspěch inicioval vydání nového alba – Charm School. Následovalo světové turné v letech 2011 – 2012, kdy kapela vystoupila i v České republice. Naposledy k nám zavítali 21. května 2015 koncertem v O2 aréně, kde již bylo patrné, že se zpěvačce opět nevede dobře.

Osudoví muži

Mezi fanoušky se dříve spekulovalo o vztahu mezi Marií a Perem, realita však byla jiná; pěvecké kolegy nepojila láska ale pevné přátelství. Energická zpěvačka se s manželem, klávesistou Mikaelem Bolyosem, seznámila v prosinci 1991 během australské etapy turné Join the Joyride! Své „ano“ si řekli o tři roky později, během malého utajeného obřadu. Pozvání nedostal ani Per Gessle s manželkou, což ho velmi ranilo a zarazilo klín do jejich přátelství. Marie si později svou chybu uvědomila a upřímně jí litovala… S manželem Mikaelem vychovali dvě děti – dceru Inez Josefin a syna Oscara.

  • Jsem kdo jsem a nijak mě to neděsí. A nebojím se ani toho, co si o mě myslí ostatní.
  • Osobně se nevidím jako sexuální symbol, ale když mi to lidé říkají, jsem pyšná, protože lidská sexualita je něco velmi důležitého.
  • Kdyby mi zavolali z Playboye, tak bych okamžitě odmítla.
  • Myslím, že každý z nás by měl chodit na terapii.
  • Když si netroufneš na nepřátele, nemáš nakonci žádné přátele.
  • Madonna má pár dobrých songů, ale s tou sexy image zašla příliš daleko.
  • Když se mi to nelíbí, tak to nejím.
  • Vždycky poslouchej své srdce a jdi svou cestou.

Více o slavných osobnostech se dočtete zde

Foto: depositphotos.com