Mnozí je stále považují za sympatické zamilované rebely. Nicméně krví psaný příběh tohoto zločineckého páru z Dallasu měl do romance hodně daleko.

Díky filmu Bonnie a Clyde z roku 1967, ve kterém si ústřední dvojici zahráli krásná Faye Dunaway a charismatický Warren Beatty, vnímáme tento kontroverzní pár jako Romea a Julii ze světa zločinu. Jenže skuteční Clyde Barrow (1909 – 1934) a Bonnie Parkerová (1910 – 1934) neměli s romantikou nic společného. A přestože část veřejnosti, která se potýkala s důsledky hospodářské krize, viděla v jejich řádění jistý druh odboje a nějakou dobu byla k jejich činům poměrně tolerantní, do šlechetnosti Robina Hooda měl tento pár hodně daleko. Jejich gang vyplenil během dvou let několik desítek bank a benzinových pump na americkém Středozápadě a za oběť mu přitom padlo nejméně 13 lidí. Rozhodně tedy nešlo o nějaké lidumily, kteří by bohatým brali a chudým dávali. A navíc nešlo ani o geniální zločince – pokaždé si přišli nanejvýš na 1500 dolarů.

Příběh o seznámení jednadvacetiletého Clydea s o rok a půl mladší Bonnie v lednu 1930 má několik verzí. Všechny se ale shodují v tom, že šlo o lásku na první pohled. Clyde Barrow měl na svém kontě už několik trestných činů a krátce po seznámení s Bonnie putoval za mříže. Poté, co byl na počátku roku 1932 podmínečně propuštěn, odstartovala kariéra jeho zločineckého gangu, do jehož činnosti se kromě Bonnie postupně zapojilo ještě několik dalších osob, včetně Clydeova bratra Bucka a jeho manželky Blanche.

První společná akce se však proměnila v naprosté fiasko. Auto, ve kterém prchali z místa činu, mělo poruchu, a tak vzali zavděk mulami, které se pásly u silnice. Clydeovi se na zvířeti podařilo utéct, ale pomalejší Bonnie zadržel šerif. V době, kdy ji vyšetřovali, stačil Clyde spáchat několik dalších loupeží a také dvě vraždy. Zamilovaná Bonnie, kterou z vězení propustili bez rozsudku v červnu 1932, se k němu ke své smůle vrátila. Gang měl ale aspoň možnost poučit se z chyb a nedělat nové. Jeho členové se rozhodli, že budou vykrádat především čerpací stanice, obchody, drogerie a banky poblíž hranic. Využívali totiž zákonů, které v té době platily: pokud by je policie daného státu začala pronásledovat, stačilo přejet přes čáru, kde její pravomoc končila.

Policie neměla slitování

Clydeův gang působil na území šesti států USA a postupně po něm šly stovky policistů. Lupiči se z policejního obklíčení museli několikrát doslova prostřílet, stříleli ovšem proti každému, kdo se jim postavil do cesty. Proto přibývaly nejen loupeže, ale i mrtví. A tehdy se k nim veřejnost obrátila zády. Na jejich hlavy byla vypsána odměna a do hledání se pustila i speciální jednotka v čele s texaským rangerem Frankem Hamerem.

Gang byl ve finále neustále na útěku, ale smyčka se začala postupně stahovat. Mnoho dnů se kriminalisté schovávali na dohled od jeho úkrytů. V prachu i vlhku trávili dny a noci, aby trefili ten správný moment, kdy zločineckou bandu dopadnou. Tím se nakonec stal 23. květen 1934, přičemž pro zásah byla vybrána opuštěná silnice poblíž města Gibsland v Louisianě. Bonnie a Clyde nastoupili ten den do ukradeného auta a chtěli odjet. V tu chvíli na ně zamířilo celé komando policistů, kteří jejich vůz rozstříleli na cucky. Podle oficiálních záznamů ho během chvíle provrtalo přes 200 kulek, z nichž mnohé skončily v tělech „nepolapitelné“ dvojice. Pitevní zpráva uvádí, že lékaři vytáhli z každého z obou těl přes 50 projektilů. Pohřeb se konal o čtyři dny později v texaském Dallasu. Zúčastnilo se ho neuvěřitelných 20 tisíc lidí. I když si oba milenci přáli, aby byli pohřbeni vedle sebe, nestalo se tak. Matka Bonnie trvala na tom, že její dcera nebude ležet po boku vraha – prý při

loupežných přepadeních nikdy nestřílela. Oba jsou ale pohřbeni v Dallasu: Clyde ve Western Heights Cemetery a Bonnie v Crown Hill Memorial Park.

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.