Ačkoli u nás oslava svátku duchů – tedy Halloweenu – zdomácněla teprve nedávno, české děti si ji oblíbily více než „naše“ dušičky, protože se při přípravách i při samotném svátku krásně „vyřádí“.

Pokud přemýšlíte, jak během sychravějších dnů zabavit své potomky, máme pro vás halloweenský tip; připravte s dětmi strašidlácké cukroví a o zábavu je hned postaráno. Duchařský svátek jsme převzali z Ameriky, kde se slaví poslední říjnový den. Jak vydlabat dýni a vytvořit z ní děsuplnou hlavu, to už většina dětí ví, protože dýňové pokusy dělají ve školách a školkách. My jsme si ale všimli, že v Americe se připravuje i nepřeberné množství sladkostí, většinou v oranžové nebo černé barvě… Zeptali jsme se proto cukrářských odborníků ze Světa cukrářů, jak vypadá takové halloweenské mlsání?

Štěstí přeje připraveným

Na co byste v případě Halloweenu určitě neměli zapomenout? Rozhodně se vám bude hodit černá a oranžová barva! A to ať už se jedná o marcipán, gelové barvy či jedlý fix, díky nimž můžete jednoduše dotvářet své sladké výtvory. Vhod pak dále přijdou i tematická vykrajovátka, která vám pomohou vykouzlit dokonalé sušenky nebo perníčky ve tvaru duchů či netopýrů. Mají ale mnohem širší využití, budou se vám třeba hodit i ke zdobení cupcakes. „Vykrajovátka můžete použít k vypichování ozdobných tvarů, které pak snadno ke cupcakes připevníte jedlým lepidlem. Ale poslouží nejen při pečení  pokud byste si chtěli vytvořit halloweenskou výzdobu do květináče či truhlíku, vykrajovat s nimi můžete i keramické hmoty,“ radí Michal Kubíček, majitel cukrářského portálu Svět cukrářů.

Hitem jsou dortová lízátka

Co je dále kromě perníčků a cupcakes k dekorování přímo stvořené, to jsou oblíbená dortová lízátka neboli cakepops. Kulatý tvar totiž nabízí nepřeberné množství možností – zahalte lízátka do oranžové barvy, přidejte pusu, oči a vytvořte si tak perfektní sladké halloweenské dýně na špejli. Vaší představivosti se ale rozhodně meze nekladou, a tak můžete vykouzlit třeba pavouky, lebky nebo tajemné čarodějnice. Pokud se nechcete pouštět do velkých složitostí a raději byste si nazdobili něco jednoduššího, připravte si meringues či sněhové pusinky. Co vám tyto bílé obláčky připomínají? Stačí domalovat ústa a oči a máte duchy jako z pohádky! Stejně si můžete vyhrát i s krémem na cupcakes – stačí na „čepici“ přidat oči a máte vyhráno.

Takže inspiraci už máte a pokud vám chybí nějaké vybavení, můžete mrknout na zmíněný svetcukraru.cz.

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.