Vydatný, ale lehký oběd nás nakopne potřebnou energií pro zbytek dne. Je ale možné skloubit kvalitní potraviny, výborné jídlo, moderní design a příjemnou obsluhu? Zaplaťpánbůh ANO! Dneska vám představíme 7 míst, kde se rychle, ale přitom kvalitně najíst. A navíc se tam určitě seznámíte s fajn lidmi. To není zrovna málo zážitků, za jednu krátkou obědovou pauzu nebo obchodní oběd?!

WINE FOOD MARKET

Adresa: Strakonická 948/1, Praha 5

Web: www.winemarket.cz

Kousek Itálie v Praze, to je tržnice Wine Food Market! Originální koncept, kde si můžete objednat lahodné, čerstvé jídlo i nakoupit suroviny pro domácí vaření. Vychutnejte si domácí těstoviny, masa z grilu či oblíbenou italskou pizzu. A to vše v kombinaci s vynikajícím italským vínem, s jehož výběrem vám obsluha ochotně pomůže. Samozřejmostí je i snídaňová nabídka a možnost objednání bezlepkové či vegetariánské varianty pokrmu. Pokud máte Smíchov z ruky, navštívit můžete i další pobočky v Dejvicích či Průhonicích.

Zdroj: Facebook Wine Food Market

CAFE No.22

Adresa: Lidická 22, Praha 5

Web: www.cafe-no22.cz

Bistro, kavárna i vinotéka – to vše a mnohem víc je podnik Cafe No.22 na pražském Smíchově. Oáza klidu na rušné Lidické ulici vás okouzlí moderním interiérem i výborným jídlem. Na snídani sem můžete vyrazit již od 8 hodin, denní menu nabízí polévku a výběr ze dvou lehkých jídel (z toho jedno vegetariánské) a večer sem zajděte ochutnat skvělá vína z celého světa. Prostě fajn místo na práci i setkání s přáteli.

Zdroj: www.cafe-no22.cz

BISTRO 8

Adresa: Veverkova 8, Praha 7

Web: www.bistro8.cz

Pokud se ocitnete někdy na Letné a budete se chtít posadit se svým kolegou na rychlý a dobrý oběd, určitě zavítejte do Bistra 8. Dalo by se o něm říct: malé bistro s velkým srdcem. Usměvavá obsluha, výborné jídlo, příjemné prostředí, venkovní zahrádka i klid na práci. Prostě všechno tak, jak má být.

Zdroj: Facebook Bistro 8

MEZI SRNKY

Adresa: Sázavská 19, Praha 2

Web: www.cafemezisrnky.cz

Jestli patříte mezi milovníky pořádných snídaní a brunchů, tento podnik je pro vás jako dělaný. A pokud k tomu všemu ještě vyhledáváte pohodovou rodinou atmosféru, jídlo z čerstvých surovin a rádi se seznamujete s novými lidmi, návštěvu tohoto bistra neodkládejte ani o minutu!

Zdroj: Facebook Mezi Srnky 

BISTRO LOKOTKA

Adresa: Dvořákova 14, České Budějovice

Web: www.bistrolokotka.cz

Pojďme se ale podívat i na bistra mimo Prahu. Moderní Bistro Lokotka najdete v Českých Budějovicích, a kromě výborného točeného plzeňského piva si zde pochutnáte i na denním menu a jiných specialitách. Čerstvé suroviny zde tvoří základ pro českou, italskou i francouzskou kuchyni. Ať už se sem rozhodnete vyrazit na rychlý oběd s kolegou, romantickou večeři nebo na vínko s kamarádkou, určitě se sem budete rády vracet.

Zdroj: Facebook Bistro Lokotka

BISTRO FRANZ

Adresa: Veveří 14, Brno

Web: www.bistrofranz.cz

V brněnském oblíbeném Bistru Franz se můžete těšit na sezónní jídla z čerstvých surovin od místních dodavatelů i originální zákusky. Ve velice příjemném moderním interiéru si pochutnáte i na domácím kváskovém chlebu, polévkách, co zahřejí v sychravých dnech i denním menu. A k jídlu nesmí chybět ani kvalitní víno, jak jinak než od moravských vinařů.

Zdroj: www.bistrofranz.cz

BISTRO BOULE ZA UŠIMA

Adresa: Tyršova 31, Ostrava

Web:  www.bistroboulezausima.cz

Velice příjemné rodinné bistro Boule za ušima najdete v samotném centru Ostravy a budete se tu cítit opravdu jako doma. Jak sami o sobě říkají, mají pár vymazlených jídel, pořádné kafe a usměvavou obsluhu. V případě tohoto bistra to opravdu nejsou prázdné fráze. Kromě dobré nálady si odtud odnesete i gurmánský zážitek. Snídaně, brunche, denní menu, burgery, ale i možnost si zde uspořádat nezapomenutelnou oslavu či svatbu s cateringem. Až se vám budou dělat boule za ušima.

Zdroj: www.bistroboulezausima.cz

Redaktorka webu Ženydívky.cz. Miluje design, hlavně ten český a módu.