Žijeme v zemi prvního světa, je 21. století a mezi naše největší problémy patří obezita. Protože jste zodpovědný občan, rozhodnete se s tímto tučným nešvarem bojovat a začnete u sebe. Jste sice v rámci mezí zodpovědní, ale nejste blázni, abyste platili za rady osobního trenéra a nutriční plány. Tohle vy nepotřebujete, vy to zvládnete sami. S pomocí internetu a lifestylových časopisů.

Týden od vašeho rozhodnutí o proměně konečně začnete. Shromáždíte dostupné informace, rozloučíte se se sladkostmi a koupíte si běžecké boty. Pokud mezi vaše životní priority nespadá cvičení, zhruba po dvou marných pokusech se sebou uděláte dohodu o tom, že běh ničí kolena a rychlá chůze od auta do práce – z auta domů, je dostatečný trénink.

Jelikož podvádíte při cvičení, musíte se donutit nepodvádět v jídle. A proto se velmi rychle stanete obětí nižšího příjmu kalorií, a pravděpodobně čas od času někoho seřvete, protože budete mít hlad. Občas se donutíte zopakovat pohyby, které jste viděli v jednom z těch zlých časopisů nebo na videu. Postupně ubíráte na váze, nakupujete v dětském oddělení a máte radost z toho, jak pěkně jste vyzráli na svět.

Pár měsíců žijete v duze, a až na soustavné kručení v břiše není nic, co by vám dokázalo pokazit den. Ne, ani hubenější bytost vedle vás. To, že ta hubenější bytost je ve skutečnosti tyč od dopravní značky, a že doslova šilháte hlady, ignorujete. Naprostá většina lidí se bude ptát na kouzlo vašeho úspěchu a vy jim blahosklonně budete odpovídat, že samozřejmě jíte, jíte všechno a máte prostě velmi rychlý metabolismus. Cvičení? Ne! Vy cvičit prostě nemusíte. Lidé vás nenávidí – mise splněna.

Ale pak přijde rána. Po všem tom odpírání si přečtete, že je vaše aspirace na anorexii velmi roztomilá, nicméně jste „skinny fat“. Název pochází z angličtiny, a dal by se přeložit jako hubeno-tlustý. Samozřejmě budete přemýšlet o tom, jaké individuum si dovolilo spojit tato dvě slova, že vy nejste skinny fat, že máte pracně vydobytou postavu, a že byste rádi viděli jejich fotku. V plavkách.

Jakmile se přestanete rozčilovat, dojde vám, že fat znamená nejen tlustý, ale i tuk. Podíváte se na své tělo a zjistíte, že sice nemáte viditelné špeky, ale ten tuk nezmizel. Místo toho vám ale utekly svaly, a tím pádem máte náběh na velké zdravotní problémy. Zatímco při obezitě se vnitřní orgány obalují tukem, a proto mají sníženou funkčnost, pokud jste skinny fat, tak je tuk skoro to jediné, co ve vás zbylo, a to není úplně ideální situace.

Co z toho vyplývá, je jednoduché. Stejně jako bychom nenechali kurátorku z muzea, aby nám opravila ucpaný odpad, neměli bychom se ani my pouštět do fatálního opravování svého těla, pokud tomu nerozumíme. Do čeho jiného bychom měli investovat, když ne do našeho zdraví, že ano.

Takže budete muset s těžkým srdcem začít cvičit, a sice správně, což znamená, že přeci jen budete potřebovat poradit od těch divných lidí, kteří cvičí celý život, a kteří vám koneckonců také poradí co a jak jíst. A to je šťastný konec, abyste měli krásnou a zdravou postavu, musíte se k ní projíst, a tak životem opět začnete proplouvat s úsměvem na rtech.

Text: -zla-

Foto: deposithphotos/evgenyataman

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.

1 komentář

Comments are closed.