Když se řekne nevěra, naskočí většině z nás husí kůže. Kdo by ji chtěl zažít? Přesto, když už se podobná pohroma do našeho života vkrádá, je dobré “vědět”. Jaké jsou tedy signály, které vydává nevěrník?

I když bychom rádi věřili, že něco takového se právě nám stát nemůže, statistiky jsou bohužel neúprosné a říkají, že nevěra je problémem každého třetího páru v Čechách. Takže pojďme se podívat na hlavní signály, podle kterých poznáte, že se nevěra vkradla i do vašeho života….

Najednou je podezřele opatrný – Dosud mobil neřešil, nechal ho válet všude, kam zrovna upadl. Počítač nechával otevřený – stěží ho zaklapl, než šel spát. Najednou ale mobil nosí sebou i na záchod a dokonce si aktivoval bezpečnostní kód. To samé i na počítači a všech sociálních sítích. Také si začal mazat historii volání a všechny zprávy. Pokud to tak dělal vždycky OK, ale zničeho nic?

Mění svou vizáž i šatník – Léta se spokojil s dvěma mikinami, svetrem a košilí, i když jste se snažila mu podsunout zajímavější kousky. A teď je z něj najednou zdoběna? Věnujte tomu pozornost. Pokud začal trávit mnoho času v koupelně před zrcadlem, změnil oblíbenou vůni i účes a k tomu pomalu obměňuje šatník za víc cool, něco není v pořádku.

Hádky na denním pořádku – Pokud má nevěrník máslo na hlavě, nechce ho tam nechat – tedy rád by přehodil kousek také na vaši hlavu. A tak začíná často docházet k hádkám, najednou mu vadí to, co mu dříve přišlo roztomilé. Hádky a spory také končí debatou o rozchodu, což se nikdy dříve nestávalo. Občas se pohádat je snad dokonce i zdravé, ale toto ne!

Najednou vám kupuje dárky – I tak se dá leccos odhalit. Pokud je mu jasné, že milenka navždy zůstane milenkou a vy jste jeho ženou číslo jedna, chce vás uchlácholit, případně omluvit své nekalé počínání a tak nakupuje. Dárky, kytky, šperky… jestli to u vás doposud nebylo obvyklé, zpozorněte.

Co vám říká intuice – Ženy mají intuici – tedy pocit, že se něco stane či děje – velmi vyvinutou. Jen nejsou zvyklé jí přikládat důležitost. Jenže právě v případě nevěry se to hodně vyplácí. Cítíte podivný pocit kolem srdce nebo šimrání v žaludku, když vám vypráví veselou historku o tom, jak včera potkal kamarády v baru a proto se o pár hodin zdržel? Začněte si dávat pozor na to, co se kolem vašeho vztahu právě děje.

A co když zjistíte, že opravdu nevěrný je? Je to šok, nepříjemná situace, ve které se dostává ke slovu zraněné ego. Já ale slovy mnoha psychologů radím: nechte situaci chvíli uležet, nevrhejte se na něj s pláčem a výčitkou. Dejte si pár dní, udělejte barový tah s kamarádkami, třeba se i zajděte poradit k terapeutovi, a pak se rozhodněte, co dál. Pokud s ním chcete být, všechno si vyříkejte a stanovte pravidla – pokud ne, zařiďte se podle toho. Každopádně ženská iracionalita a to, jak při hádkách a sporech ženy zapojují výčitky a slzy, mužům vlastně často hraje do karet. “Dospěle” pak argumentují, někdy také lžou, ale to vše s klidem, až někdy dokážou partnerku znejistit, že vůbec k něčemu došlo, jestli vlastně není jen hloupá hysterka… Vy tu chybu neudělejte a mějte navrch.

Foto: Profimedia

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.