Heather Renée Sweet je původní jméno vyzývavé Američanky – královny burlesky, tanečnice a modelky, která svými vnadami očarovala tisíce mužů i zpěváka Marilyna Mansona. Už zanedlouho se svou show dorazí do Prahy a Martini přitom poteče proudem!

Ze striptérky ke královně burlesky

Hedy Lamarr, Betty Grable nebo Rity Hayworth. To jsou herečky z filmů pro pamětníky, jejichž nezaměnitelná image se Ditě stala vzorem i věčnou inspirací. Nejdřív začala navštěvovat hodiny baletu a jako devatenáctiletá už tančila u tyče ve striptýzových barech. Už tehdy ale měla svůj styl a od ostatních tanečnic se odlišovala tím, že fádní bikiny nahradila korzety a podvazky a postupně svá vystoupení vypracovala až k něčemu, co se nebezpečně začalo podobat žánru, který svůj slavný vrchol zažíval ve 30. letech minulého století – kabaretní kostýmní show, burlesce.

Originální, tvůrčí a precizní…

To, co by se někomu mohlo svého času zdát laciné, dostalo postupně příchuť tvořivosti, kterou tanečnice dokázala svou originalitou, kostýmy, hudbou a osvětlením dovést až k dokonalosti. Do svých vystoupení vnáší v mládí naučené baletní prvky a pro scénu má vždy připravené precizně vymyšlené rekvizity, které si sama navrhuje, je známá svým citem pro detail. Bezmála legendárními se staly její proslulé koupele ve vaně, scéna kdy smyslně pózuje na kolotočovém koni nebo její svůdné polehávání v obří sklenici na Martini, osázené tisíci Swarovského krystaly.

Představení, které vás oslepí

Deník Los Angeles Times po jednom z jejích vystoupení napsal: „Její smysl pro zdobení na scéně je bezkonkurenční, a to i pro popové hvězdy. Od třpytu každého krystalu Swarovski, přes smyslné osvětlení, které hladí její porcelánovou štíhlou postavu, až po svůdnou hudbu, která navozuje atmosféru. Vaše oči se nemůžou odvrátit od naprosté bezchybnosti toho všeho.“ Své o tom věděl i zpěvák Marilyn Manson, jež Ditu dlouho obdivoval a současně projevoval zájem, aby vystoupila v jeho klipech. Na jeho oslavě narozenin se pár sblížil natolik, že se vzali. Jejich manželství se ale už po roce v důsledku odlišných názorů a Mansonovy provalené nevěry rozpadlo.

V rámci svého evropského turné The Art of the Teese, vystoupí Dita von Teese 22. listopadu v pražském kongresovém centru. Vstupenky v předprodeji v síti GoOut. Více na: www.goout.net.

Foto: profimedia

Redaktorka časopisu Sedmička a webu Ženydívky.cz. Má ráda literaturu, dokumenty, přírodu a procházky starou Prahou.