Venčení v mrazu a dešti, chlupy kam se jen člověk podívá, zápach z granulí: všechny tyto věci majitelé psů dobře znají. Tak proč je nebrat s nadhledem? Čtyřnozí mazlíčci za to dozajista stojí!

Pokud jste majitelem psa, dobře víte, kolik štěstí dokáže tento malý (či velký) tvor člověku dát. Bezmezně svého majitele miluje, vítá u dveří, je přítelem do nepohody… Ale soužití s „chlupáči“ není vždy tak růžové. Připomeňme si některé události, které „pejskaři“ zažívají dnes a denně. Možná vás v pochmurném počasí i trochu pobaví.

  1. Ranní procházky v dešti

Za oknem tma, teplota klesla pod bod mrazu a váš čtyřnohý miláček již škrábe na dveře a vyžaduje svou pravidelnou procházku. Zabalíte se do teplého oblečení a s ještě slepenýma očima vyrážíte na obchůzku. Už to vypadá, že je venčení u konce, ale pejsek právě zachytil důležitou zprávu od „kolegy“ a nutně musí očichat všechny stromy a patníky v okolí.

  1. Nízké stoly a dlouhé psí ocasy

Sklenice je do půli plná nebo prázdná? Pokud se kolem konferenčního stolku prožene pes a ještě má radost, pak je zaručeně prázdná – a na zemi.

  1. Výměna hraček? Nikdy!

Rozhodli jste se odstranit z psího dosahu oslintaného a rozkousaného plyšového medvídka, který již lehce zapáchá? S největší pravděpodobností vám to „hafík“ nedovolí. Výměna hraček za nové totiž absolutně nepřichází v úvahu a vy budete muset snášet „Míšovu“ přítomnost ještě pěkně dlouho.

 

  1. Pohled psa, když zazvoní pošťák

Zazvoní zvonek, psí miláček začne štěkat jako pominutý a sápe na dveře. Vy potřebujete jen převzít zásilku, ale místo toho musíte pejska „umravnit“, omlouvat se za hluk, vzniklé nepříjemnosti a vysvětlovat pošťákovi, že „Alík“ je úplně neškodný a milý pejsek.

  1. Ukradené ponožky

Hledáte druhou ponožku do páru? S největší pravděpodobností ji právě žvýká vaše chlupaté štěstí! Nerozčilujte se a místo toho si oblečte jednu černou a jednu bílou ponožku…

  1. Zápach z granulí a konzerv

Víme, že granule a konzervy pejsci milují, ale chápat to lze jen těžko. Jak je možné, že dokáží něco tak smradlavého pozřít? Psi prý cítí tisíckrát lépe než lidé, ale asi mají jiný vkus na vůně… Brr!

  1. Kde je ta šunka?

Namazali jste si k snídani chleba se šunkou, na chvilku jste odběhli a ona zmizela? Provinilý pohled chlupáče prozrazuje, odkud vítr vane. Jeho výraz je ale tak smutný, že mu to stejně nakonec všechno odpustíte.

Foto a video: Depositphotos, Instagram, YouTube