Sako už dávno nepatří mezi konzervativní kousky, které jsou vhodné pouze do kanceláře a na formálnější schůzky. Naopak! Sako neboli blejzr lze krásně kombinovat s džíny, šaty či sukněmi. I sportovnější typy si tak přijdou na své a ležérnímu outfitu dodají pomyslnou jiskru. Naučte se sako kombinovat tak, že se stane nepostradatelnou součástí vašeho šatníku.

Černá klasika

Na první pohled možná vypadá klasické černé sako jako nudný kousek, který oblékáme pouze v případě, že plníme důležité pracovní povinnosti. Měla by ho však mít ve svém šatníku každá žena, protože skvěle oživí obyčejné džíny s tričkem. A pokud vás nebaví klasická verze, zvolte delší variantu a doplňte ho stylovým páskem.

Šedá kostka

Kostkovaný vzor rozhodně vévodí letošnímu podzimu a ani u blejzru tomu není jinak. Šedé kárované sako však vůbec nemusí působit nudně. Stačí, když ho sladíte s halenku či top výrazné barvy. Vsadit můžete například na červenou nebo zelenou, které si s šedou barvou skvěle rozumí.

Bílá elegance

Bílé sako možná v mnohých z nás evokuje prosluněné letní dny, ale ani na podzim ho nemusíme vyřadit ze svého šatníku. Pokud zvolíte delší variantu s páskem, může vám posloužit jako lehký kabátek v teplejších dnech. A až teploty klesnou pod bod mrazu přehodíte přes něj kabát. Bílý blejzr působí elegantně a svěže.

Rozverné barvy

Saka výrazných barev určitě potěší ženy, jejichž styl je spíše sportovní nebo ležérní. Vsaďte na vínové sako s ohrnutými rukávy, které oživíte světlou džínovinou a bílým tričkem. Mladistvý vzhled je zaručený!

foto: depositphotos.com, ZOOT