Festival Rockový Slunovrat se už potřinácté koná v areálu lesního amfiteátru v Řevnicích u Prahy. Letos ve dnech 31. května a 1. června 2019. A opět půjde o muziku i dobrou věc!

Na třech pódiích vystoupí mnoho zahraničních i tuzemských kapel a DJ. Headlinerem letošního ročníku je švédská rocková formace Royal Republic, která tu v rámci svého festivalového turné představí albovou novinku. V závěsu za ní jsou němečtí punk-rockeři Itchy, španělské ska v podání Auxili nebo elektronika od I Wear* Experiment z Estonska. Napůl ze Spojených státu jsou Noise of Human Art alias N.O.H.A.

Mimo nebude ani česká a slovenská scéna; skupiny jako Gaia Mesiah, Horkýže Slíže, Wohnout, Circus Problem, Prago Union, Kapitán Demo, Skyline, Sto zvířat a mnoho dalších zaplní nabitý dvoudenní program. V rámci dnů kvalitní muziky vzniknou chill zóny, tradiční pláž v lese i kvalitní oázy jídla pro masožravce či vegany.

Pokračuje i charitativní soutěž mladých kapel Rockový Slunovrat léčí, která má za cíl podpořit možné naděje české hudební scény, ale zejména pomoci nemocným cystickou fibrózou. Tentokrát výtěžek poputuje na konto Klubu nemocných cystickou fibrózou. V rámci této „nadace“ lze nově přispívat i na elektrický vozík pro handicapovaného Patrika Šimánka.

foto: pixabay.com/Free-Photos

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.