Dnes, kdy je svět takřka bez hranic, lidé mohou poslouchat jakoukoliv hudbu, vidět světové kapely na velkých i malých podiích a cestovat po světě za hudebními festivaly všech žánrů, je s podivem, jakou oblibu má akce s názvem Rockabilly CZ Rumble.

Přestože se jedná o nekomerční hudbu, její obliba má vzrůstající tendenci – letos proběhne  už 10. ročník Rockabilly CZ Rumble! Letošní ročník bude zvláštní tím, že uslyšíte 3 zahraniční kapely. Již známé a oblíbené The Pinstripes, kteří si mimochodem vozí svůj autobus fanoušků z Německa. Společně s nimi přijede i druhá německá kapela The Railbones a třetí zahraniční kapelou bude mladá parta z Lotyšska s názvem The Swamp Shakers – můžete se těšit opět na ženu s kontrabasem – oproti loňské dračici z Finska bude letos struny cvakat něžná blondýnka…

Česká klasika i lehký vánek swingu

Jako každý rok, i letos bude mít prostor i česká scéna, těšit se můžete na George Diesel Band s frontmanem Jirkou Bíbr Šimákem, který společně s Miki Volkem založil v roce 1960 kapelu Crazy Boys. Nebudou chybět ani stálice české rock´n´roll a rockabilly scény (Screwballs, Mordors Gang a Slapdash rockabilly). A můžete se těšit i na lehký vánek swingu, s kapelou Marty‘s Henpecked Club nebo na taneční vystoupení Swing Busters.  Zajímavým doplňkem celé akce budou také instrumentální skladby 50. a 60. v podání surf-rock´n´rollové kapely Frustrators z Olomouce.

Na Rockabilly Rumble festivalu není skvělé jen to, že jde o jednoznačně stylovou akci, kde se kromě poslechu hudby nemůžete vynadívat na kreativní účesy a oblečení účastníků – a také se můžete nechat sami zkrášlit. Kouzelné je ale i prostředí akce v lesním amfiteátru v Řevnicích.

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.