Od růžiček přes polštáře od babičky, až po antické stojánky na svíčky: okouzlující retro dekorace, které si můžete koupit (klidně i v bazaru) nebo vyrobit. Díky nim bude váš domov útulný a láskyplný s hravým duchem.

Snové květináče

Potřebujete: Květináč, křídově bílou barvu, štětec, bílé šifonové květy, zbytky látek, permanentní černou fixu, lepidlo

Postup: Květináče lehce, ne hustě, pomalujte bílou barvou, aby vznikl nepravidelný shabby chic style. Nechte je zaschnout. Na horní okraj květináče pak nalepte květy. Zbytky látek popište a nalepte je buď na okraj květináče nebo na jeho tělo.

Tip: Nostalgické písmo můžeš vytvořit také za pomoci ubrousků a ubrouskové techniky.

Růžová skříňka

Potřebujete: Dřevěnou skříňku (obchod s nábytkem, kreativní krámky), bílou barvu na dřevo, ubrousky s designem, který se vám líbí, (dobře vypadají kytičky, ptáčci, puntíky), lepidlo na ubrousky, široký štětec, odlamovací nůž

Postup: Skříňku natřete a nechte zaschnout. Z ubrousků vystřihněte motivy, odstraňte spodní vrstvy tak, aby zůstala jen ta horní, skříňku natřete lepidlem a ubrousek na ni opatrně umístěte. Přebytečné kousky ubrousků odstraňte za pomoci odlamovacího nože. Nakonec můžete vše ještě jednou přelakovat průhledným lakem.

Foto: Profimedia.cz

Šéfredaktorka časopisů POPCORN, Top dívky a webu ŽenyDívky.cz.

2 KOMENTÁŘE

  1. Tak určitě, máte štěstí, že jdu zrovna kolem… Ale teď vážně. Kdo by nechtěl útulný domov, zázemí, do kterého se rád vrací po dni stráveném ve zmatku dnešní doby. Není tak jednoduché vytvořit a hlavně sladit interiér. Pokud však člověk chce a není úplný neuměl, dá se mnoho věcí vytvořit i doma. Konečný výsledek Vás nakonec nepřijde ani tak draze.

    • Dobrý den, určitě souhlasíme a budeme přinášet více nápadů na výrobu věcí, které nám vytváří útulný domov. Také v redakci rádi tvoříme a máme velkou radost, když jsou staré věci znovu používány a vypadají skvěle.

Comments are closed.