Role, kde krása zrovna nevyniká, nejsou v Hollywoodu zrovna nejoblíbenější. Renée Zellweger je výjimkou. Vyměnila sexy tělo za 17 milionů dolarů a nehynoucí slávu – a to už se vyplatí, že?

Ačkoli jste mohli slavnou herečku vidět v bezpočtu filmů, kde zářila a dokonce sklidila mnoho cen – film, který se zapsal do podvědomí diváků naprosto nesmazatelně je určitě trilogie o smolařce Bridget Jones. Před filmem Deník Bridget Jonesové Renée absolvovala tříměsíční ztučňovací kůru, během níž se musela cpát koblihami, hamburgery a pizzou. Všechna nezdravá jídla navíc zapíjela pivem, aby její postava co nejdříve nakynula. Sexy křivky tak vyměnila za tučný obnos… a vyplatilo se!

Ihned po natáčení si ale naordinovala přísnou dietu a shodila dokonce více, než přibrala – až 20 kilogramů! Dlouho jí to však nevydrželo. Film měl obrovský úspěch a herečku čekalo další přibírání, kvůli natáčení pokračování úspěšného filmu, druhý díl Bridget Jonesové: S rozumem v koncích (2004). Ve třetím pokračování s názvem Dítě Bridget Jonesové už Renée přibírat nemusela. Partnerem jí byl i tentokrát Colin Firth. Hugh Grant roli odmítl. Po premiéře herečka prohlásila, že by ráda natočila ještě čtvrté pokračování… tak uvidíme.

Reneé se řítí do kin jako Judy Garlandová

Novinkou v hereččině filmografii pak bude film Judy. Ten vás zavede do šedesátých let, blížícího se konce kariéry slavné zpěvačky. Těšit se můžete na zákulisní drama, které se datuje přesně do období před smrtí Garland. Po úspěchu filmu Dítě Bridget Jonesové před dvěma lety Renée doufá, že povede k její kariérní renesanci.

Herečka je pověstná tím, že se se svými rolemi sžívá úzce a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Vypilovala své pěvecké umění a film bude obsahovat některé z nejznámějších písní Judy Garland, včetně Over The Rainbow.

Foto: profimedia

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.