Pohled z okna nám poslední dobou náladu příliš nezlepšuje. Chlad, vítr, déšť a blížící se období Adventu, dávají pořádně zabrat. Je potřeba načerpat dostatek energie pro nadcházející období a my víme jak na to! Nic v zimě nezahřeje tělo a duši lépe než pořádná koupel!

Horká lázeň

Lehnout si po náročném dni do horké vany je vyložená slast. Milovníci horké koupele by však měli dbát na správnou teplotu vody; ta by neměla překročit hranici čtyřicetčtyři stupňů Celsia. U vyšších teplot dochází k narušování přirozené ochrany kůže, která nás brání před průnikem bakterií a nečistot do těla. Pokožka se vysušuje více než je zdravé, může začít svědit, zarudnout; objevit se může ekzém. Voda ve vaně by měla být příjemně teplá, neměla by nepříjemně pálit. V koupeli bychom neměli trávit více jak 15 – 20 minut.

Přísady

Koupele mají na organismus blahodárné, prohřívající účinky a se správně zvolenými přísadami se jejich účinek ještě znásobí.

Sůl

Solí do koupele je mnoho druhů. Mořská sůl je bohatá na minerály, má uvolňující účinky na stažené svalstvo a klouby, celkově zlepšuje metabolismus organismu. Také sůl z mrtvého moře obsahuje velký podíl minerálů, pokožku hydratuje, zvláčňuje a velmi pozitivně působí na ekzematickou kůži.

Éterické oleje

Označují se také jako esenciální oleje a získávají se z rostlinných silic. Kromě vůně vyvolávají v našem těle bioaktivní reakce, a tím příznivě působí na jednotlivé orgány. Do lázně je lze použít samostatně, nebo v kombinaci s koupelovou solí. Pár kapek oleje smíchejte s troškou např. olivového oleje a poté nalijte do vody.
Kdo hledá relaxaci, ať sáhne po levandulovém oleji. Naopak koncentraci zvýší olej citronový. V tomto období, kdy se začínají objevovat nemoci z nachlazení, se skvěle hodí eukalyptový olej, který uvolňuje sliznice při rýmě a nachlazení.
Koupel plná bublinek

Kdo si chce připadat jako Julia Roberts ve filmu Pretty Woman, ten potřebuje vanu plnou bublin! I tady je na výběr bezpočet produktů. Velmi příjemné jsou například koupelové pěny s vůní mandlovníku a květinové vůně. Koupání ve vaně lze navíc zpříjemnit náladovou hudbou, zapálenou svíčkou a sklenkou perlivého nápoje.

Naše tipy:

Text: Alena Babuková

Foto: pixabay.com/ivanovgood; archiv firem

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.

1 komentář

Comments are closed.