Málokdo touží rychle zestárnout, to je jasné, ale jsou tu slavné ženy, kterým se vrásky vyhýbají obloukem. A my se ptáme, jak to jen dělají?!

Stárnutí patří k životnímu koloběhu a upřímně, vypadat v 50 letech na 20 jsem nikdy netoužila, na druhou stranu vypadat svěže, hezky a zdravě, a třeba i o pár let mladší, tomu by se asi nebránil nikdo. Některé slavné celebrity vypadají, jako by recept na věčné mládí měly doma v trezoru. Jak dalece za to může plastická chirurgie, nedokážeme posoudit, ale ty námi vybrané hvězdy „plastově“ vážně nepůsobí. Možná sem tam malý zákrok, přesto hlavní důvod věčné krásy bude jinde. A co tvrdí ony?

Jennifer Aniston (49)

Americká hvězda, které to nejvíc sedí v komediálních rolích vypadá prostě nádherně. Na aktuální fotce bychom jí hádali nejméně o deset let míň. „Pokud chcete vypadat mladě, je nutné se o sebe s láskou starat. Když zahřešíte, nevyčítejte si, jen víc zaberte. Nejde to bez pohybu, dostatku vody a spánku a co nejpřírodnější kosmetiky. Bujaré večírky si užívejte jako šafránu a raději je vyměňte za fitko a postel,“ směje se Aniston.

Elizabeth Hurley (53)

Slavnou modelku – ano je stále ještě občasnou hvězdou módních mol – si asi nejvíc pamatujete coby dlouholetou přítelkyni britského sympaťáka Hugha Granta. Elisabeth si ještě občas zahraje ve filmu nebo se projde na módní přehlídce a svůj svěží vzhled si zachovává takhle: „Víte, ženy na sebe často kašlou a není to jen o penězích. Jde především o to, udělat si na sebe čas. Jednou týdně pleťová maska, zajít ke kadeřníkovi, občas na manikúru – pedikúru, hodně chodit, dobrá jé jóga – prostě bez pohybu vypadáme ochable. Nepřehánět to s líčením a najít si to, co vám sluší – neujíždět na módních trendech. No a největším omlazovačem je láska…“

Sandra Bullock (54)

I když se odpůrci plastických operací pohoršovali, že slavná herečka vypadá poslední dobou jinak a že za tím jistě stojí série zkrášlovacích procedur, nám přijde Sandra stále krásná a sexy. Jejím receptem na mladistvou vizáž je: „Tak především humor, akce, děti… Neseďte doma a neužírejte se, že stárnete, budete pak vypadat jako kyselé jablko… Myslím, že pokud máme vypadat hezky, chce to dobře namíchat práci, zábavu, lásku – hlavně tu k sobě a nějakou sebe péči. Já potřebuji dostatek pohybu, péči o tělo jako jsou masáže, sauna… A zdravé jídlo,“ říká hvězda.

A další nejčastější tipy slavných

Boom slaví přírodní kosmetika a hodně nestárnoucích krásek na ni nedá dopustit. „Chemii“ prý zahodily do koše a na kůži dávají jen přírodu. Často zazněl dostatečný přísun tekutin, hlavně vody a bylinkových čajů – naopak omezení dosti vysušující kávy. Co se týče jídla, většina dam nejí červené maso, v jejich jídelníčku převládají ryby, zelenina upravená podle ročních dob (v zimě tepelně, v létě syrová), se sladkým nakládají opatrně a spíš za odměnu, pečivo jedí celozrnné a z alkoholu si dopřávají víno, občas pivo, tvrdý alkohol jednou za dlouhý čas. Často překvapivě zazněla, jako zásadní důvod, sebeláska, hodně slavných se přiznává, že život v Hollywoodu není pohádka, když jste mladí, je to v pohodě, později už tolik ne a když se nezačnete respektovat a „nejste si jistí v kramflecích“, odrazí se to i na vašem vzhledu…

Foto: depositphotos.com/shmeljov

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.