Ráno má málokterá z nás možnost si v koupelně „užít“ déle jak 5 minut. Jak se tedy nalíčit, abychom se do tohohle šibeničního času vešly a vypadaly skvěle?

Základem nalíčení je určitě bezchybná pleť, tu vytvoříme pomocí šikovného korektoru, nejlepší je univerzální, o tón světlejší než naše pokožka, který zakryje kruhy pod očima i nějaký ten pupínek. Na „opravené chybky“ teď naneseme make-up, je jen na vás jestli máte raději tekutý, nebo čím dál oblíbenější sypký minerální make-up. Každopádně základ líčení je na světě a nezabral nám více jak minutu, dvě…

Rozzářený vzhled

Dalším krokem by mělo být nalíčení očí. Je samozřejmě na vás, jestli budete volit výrazné líčení, i když to asi většina z nás preferuje spíš na večer, nebo jemnější variantu. Každopádně naneste stíny, šikovné jsou paletky několika stínů, které můžete rychle zkombinovat. A následuje řasenka, nejlépe ta „volume+“. Hodiny tikají, ale právě jsme se dostaly na tři minuty, a to není vůbec špatné. Teď ještě zafixujeme nalíčení pudrem a případně naneseme tvářenku. Ovšem pozor, ranní „tvářenkování“ může být zrádné a když se nepovede, je to nepříjemné a časově náročné. Jednodušší na nanášení i případné odstranění, jsou lesklé mastnější báze vhodné na oči i obličej. Dodají barvu, jemný lesk a rozzářený vzhled.

Na závěr pak naneste lesk nebo rtěnku a hurá do práce…

 

Foto: depositphotos.com/AllaSerebrina

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.