Nestárnoucí trend, který umí být elegantní, hravý a rozhodně není retro, to jsou puntíky! Ozdobit umí nejen oblečení a obuv, ale také oděvní a bytové doplňky. Puntíky vládly outfitům již v první polovině devatenáctého století a tehdejší dámy si z puntíkované látky nechávaly šít plesové šaty pro tanec polka. Odtud se odvozuje i anglický název „polka dots“. A dá se říct, že tyto drobné tečky nevyšly z módy nikdy. Letošní jaro bude rozhodně ve znamení puntíků!

Puntíkované kousky oblečení jsou nadčasové a nemusíte se bát, že brzy vyjdou z módy. Naopak, jde o nestárnoucí trend, který by neměl ve vaší skříni chybět. V puntíkatém oblečení můžete být za sebevědomou elegantní Pařížanku, ale také za něžnou nevinnou vílu v puntíkovaných šatech. Tato móda se dá nosit mnoha způsoby a dokáže oživit každý outfit.  

Letošní jaro se nejčastěji nosí v klasické černo-bílé kombinaci, hitem jsou ale i puntíky na modrém, béžovém či sytě barevném podkladu. Puntíkovaný vzor se vyjímá i na denimu, obuvi či módních doplňcích. Kterým kouskem se potěšíte vy?

Foto: Depositphotos.com, Archiv firem