Zářivá koule na obloze přitahuje pohledy lidí asi odjakživa. Úplněk v sobě nese cosi magického, tajemného a citlivější jedinci mohou pocítit jeho sílu na fyzickém těle i na psychice. Letošní první úplněk připadá na úterý 18. ledna. Co nás v tento den čeká?

V pořadí první úplněk roku 2022 začne krátce po půlnoci, v úterý 18. ledna. V dřívějších dobách nazývali Indiáni tento lednový plný měsíc termínem vlčí. Počasí totiž bývá v tuto dobu velmi chladné, s dostatkem sněhu, a díky tomu vlci trpěli hladem a stahovali se do blízkosti indiánských osad. Nejen sníh a mráz však charakterizují tento úplněk.

Nebude nouze o emoce

Lednový plný měsíc bude ve znamení oduševnělého Raka, který má spojitost s emocemi a žádá si romantiku, něhu, pohodlí a spoustu času s rodinou. Dvakrát v roce můžeme zažít tak silný citový zážitek z měsíce, ne vždy však musí být příjemný.

Poprvé se emoce rozvíří v létě, kdy nastává novoluní v Raku a dochází na otevření mnoha problematických témat, která se týkají vztahů obecně. Podruhé zažijeme podobnou atmosféru v zimě, právě nyní, kdy lze tato témata uzavřít nebo otevřít nová. Vlčí úplněk se nám dostane pořádně pod kůži a zasáhne i hlubší vrstvy rodinného systému.

Ne všechno však bude stresující a náročné. Díky momentálnímu postavení planet máme velkou šanci osvobodit se od starých, nevyhovujících nebo závadných vztahů, vyléčit je nebo navázat nové a pohodové vazby. 

Zářivý měsíc

Letošní první úplněk bude na obloze krásně svítit, a i když vás mohou potrápit úzkosti a sebelítost vězte, že na vztazích v rodině, mezi partnery či přáteli se dá hodně zapracovat. Nyní je na to ideální čas! Právě okruh nejbližších nám dává v životě jistotu a stabilitu, proto je třeba se blízkým a milovaným dostatečně věnovat.

Na co si dát pozor

Jak už to bývá, úplněk ovlivňuje nejen naše emoce, ale také zdraví. V době, kdy je v lednu měsíc v plné síle a pár dní před a po tomto období, bychom měli dávat pozor a nezatěžovat zejména náš lymfatický a trávicí systém i játra. Ženy by měly chránit své reprodukční orgány a prsa.  

Kolem úplňku proto není vhodné jíst příliš tučné nebo pro organismus zatěžující potraviny. Vyvarovat bychom se měli chirurgických zákroků na uvedených orgánech a ženy by se měly držet v klidu a v teple, třeba s šálkem meduňkového čaje v ruce, který zklidní mysl, zahřeje a udělá v duši pohodu.

 

Foto: Depositphotos.com

1 komentář

Comments are closed.