Možná nás v blízké době ještě čekají nějaké poslední záchvěvy zimy, ale jaro již bezesporu klepe na dveře, a tak je na čase vytáhnout paty z vyhřátých domovů a užívat si první sluneční hřejivé paprsky. Kam ale vyrazit s celou rodinou? Máme pro vás tip na víkendové radovánky.

Nejtěžším úkolem je totiž většinou vymyslet takový výlet, kde se budou bavit všichni bez rozdílu. Ovšem místo, které v sobě skýtá zábavu jak pro rodiče, tak pro děti, existuje a najdete ho na okraji Českého ráje, v okrese Jičín. Řeč je o obci Dětenice, která je veřejnosti známá především díky své Středověké krčmě.

Není to ovšem jen krčma, která sem láká velké i malé návštěvníky. V Zámeckém resortu Dětenice najdete i místní pivovar a především nádherný barokní zámek s přilehlým parkem, ve kterém se za pěkného počasí konají nejrůznější akce od food festivalů přes rytířské turnaje až po akce určené pro dětské návštěvníky. „Právě dětem jsme v Dětenicích věnovali celý březen. Ti tu totiž mají každou březnovou sobotu vstup na čarodějnou prohlídku do zámku a do našeho pivovaru zcela zdarma. Podmínkou je pouze věk do patnácti let,“ říká marketingová ředitelka dětenického resortu Aneta Ondráčková.

A co tu na děti ještě čeká? Součástí speciální programu je i oběd a večeře v již zmiňované Středověké krčmě taktéž zdarma. „Na menu je krůtí steak na grilu s pečenou bramborou, bylinkovou zakysanou smetanou a malých míchaným zeleninovým salátem. Děti ale společně s rodiči určitě taktéž ocení naši středověkou show, která se koná vždy v 19 hodin,“ upřesňuje Ondráčková.

Právě středověká show je jeden z důvodů, proč se zde vyplatí i přenocovat a nepospíchat hned po večeři domů. Návštěvníci se dočkají fakíra, velkolepé ohňové show, souboje těžkooděnců, ale i šermířů, tanečnic a žebráků, kteří ke středověku patří stejně neodmyslitelně jako drsná mluva a ne zrovna vybrané způsoby. „Středověká show je jedním z hlavních lákadel pro české i zahraniční turisty. Celý večer doprovází živá hudba a na otevřeném ohni jsou připravovány středověké speciality. A přestože se toto prostředí může někomu zdát šokující, jedná se opravdu o unikátní a hlavně věrohodné představení. Naši herci a zároveň i obsluha v restauraci jsou velmi zapálení a jen málokdy vypadnou z role,“ dodává s úsměvem Aneta Ondráčková.

 

Foto: ČTK/Rychetský Jan/ČTK/Hrubešová Hana

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.