Mořská sůl, a zejména ta z Mrtvého moře, je opravdový beauty elixír pro vaše tělo i pleť. Získává se odpařováním mořské vody a její výroba se datuje již do pravěku. Používá se nejen v kuchyni, ale z jejích blahodárných účinků těží také kosmetika. Máme pro vás tipy, jak je využít co nejlépe… 

Multitalent z moře

„Bílé zlato“ jak se přezdívá soli z Mrtvého moře, se vyrábí krystalizací na slunci. Jeho hojivé účinky jsou známé už tisíce let, protože mají pro pokožku blahodárné účinky: sůl z Mrtvého moře posiluje, regeneruje, vyhlazuje a působí proti nečistotám. Důvod: obsahuje spoustu minerálů, které pokožka dokáže velmi dobře navázat. Máme pro vás několik jednoduchých receptů:

Tělový peeling: z 2 polévkových lžic soli, 2 polévkových lžic olivového oleje a 1 polévkové lžíce citronové šťávy. Mix naneste na navlhčenou pokožku a krouživým pohybem ji opatrně vydrhněte, poté osprchujte.
Báječná vana: kilo soli nasypte do 37 stupňů teplé vody a na dvacet minut si v ní odpočiňte.
Čištění pro pleť: 1 čajovou lžičku jemné soli smíchejte s medem a mlékem a vytvořte směs pro masku a peeling.
Svěží tonikum: 1 čajovou lžičku soli rozpusťte ve 150 ml teplé vody, naplňte ji do rozprašovače, zatřepejte s ním a (se zavřenýma očima) ji nastříkejte na obličej.

Přirozeně krásná

Sůl z Mrtvého moře je velmi efektivní – obsahuje až desetkrát více minerálů než obyčejná mořská sůl. Máme pro vás pár tipů na produkty, které ji obsahují:

 

Autor: A. Babuková

Foto: depositphotos.com/cardmaverick

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.