Stále více Češek si dnes nechává uměle prodlužovat řasy. Pokud o tomto zkrášlení také uvažujete, dbejte na výběr správné stylistky. Ta totiž společně s vámi zodpovídá za to, jestli svým řasám spíše prospějete, nebo uškodíte. Přinášíme vám tipy, čeho se rozhodně vyvarovat!

Jak se pozná dobrá řasová stylistka

Udělá si celkový obrázek. Zajímá se o nejrůznější detaily, které se vašich řas týkají včetně toho, zda (nebo jak často) nosíte kontaktní čočky, případně brýle, ale také jaký typ líčení preferujete. Zkontroluje stav vašich řas a poučí vás o tom, jak byste s nimi měla následně pracovat, případně čemu se vyhnout. Seznámí vás i s riziky a s výhodami, jež prodloužení řas obnáší.

Specifikace prodloužených řas

Tyto syntetické řasy se pomocí speciálního lepidla aplikují k přirozené řase metodou „řasa na řasu“. Jsou velice lehké, odolné vůči vodě i vůči nepříznivému počasí. Jsou hypoalergenní. Správně použitá metoda nezatěžuje vlastní řasy. Jsou-li umělé řasy přilepeny šetrně, vydrží do té doby, dokud nevypadnou řasy vlastní. Aplikace trvá přibližně hodinu a půl, doplnění zhruba 60 minut.

Příprava před aplikací

Dvanáct hodin před aplikací nepoužívejte řasenku. Pokud nosíte kontaktní čočky, ke stylistce se dostavte bez nich. Jestliže jsou vaše oči citlivější, použijte před úpravou zklidňující oční kapky.

Způsob aplikace

Řasy byste si měla nechat prodloužit maximálně o třetinu. Při dlouhodobém nošení mohou o něco delší řasy nenávratně poškodit řasy vlastní a při nesprávné aplikaci může dojít k jejich slepení. Chybným postupem je také nedodržení nalepení řas vzhledem k růstové fázi chloupků. Řasy kvůli tomu mohou začít zarůstat, ale mohou také zakrnět.

Zásady péče o prodloužené řasy

Aby vám vaše nové řasy vydržely v perfektním stavu co nejdéle, je potřeba si 24 hodin po jejich aplikaci nemýt oči ani nechodit do bazénu, aby lepidlo dostatečně proschlo. Zcela se vyhněte také nanášení mastných přípravků na oči, včetně řasenek s olejovými přísadami, používejte šetrné odličovací přípravky bez přidaných olejů, oční make-up si odstraňujte opatrně, řasy pročesávejte pomocí kosmetických kartáčků, nemněte si oči a vyvarujte se častějším návštěvám sauny nebo páry.

Nežádoucí projevy

Alergie, oteklá víčka nebo červené oči jsou jedny z mnoha nepříliš běžných projevů, které se ve výjimečných případech mohou vyskytnout. Jakýkoli nepříznivý efekt bývá způsobem nedodržením správného způsobu aplikace, případně nedodržováním instrukcí popsaných výše.

Foto: depositphotos/belchonock

Redaktorka časopisu Sedmička a webu Ženydívky.cz. Má ráda literaturu, dokumenty, přírodu a procházky starou Prahou.