Podzim a změny teplot jsou častou příčinou zdravotních komplikací. Jen máloco však dokáže znepříjemnit život tak, jako infekce močových cest. Naslouchejte svému vnitřnímu hlasu a podpořte své tělo již s prvními příznaky problémů. Důvěřujte svému tělu a pamatujte, že existují i šetrné způsoby, které lze v těchto případech využít. Vsaďte třeba na sílu D-manosy a brusinek, přírodních látek, které přinášejí naše podzimní bohatství.

Podzim je tu, příroda se pomalu uklidňuje a připravujeme se na zimní období, stejně jako náš organismus. To, co ale harmonické naladění spolehlivě rozhodí, jsou problémy s močovými cestami. Ozývají se velmi rychle nepříjemnými projevy, jako je bolest v podbřišku a otravné pálení a řezání. Nejčastěji za ní stojí malá bakterie E. coli, která je v souladu s naším tělem pouze tehdy, pokud kolonizuje trávicí trakt. Když se z různých důvodů – ať už se jedná o sex, nebo nevhodné hygienické návyky – dostane do močových cest, způsobuje problémy. Není to nic příjemného, ale také nepatří k potížím, se kterými by si tělo nemohlo poradit samo, pokud jej podpoříme vhodně zvolenými přírodními prostředky. V nich bývají mimo jiné obsažené přírodní látky jako například D-manosa a brusinky. Ty jsou v těchto situacích neocenitelným pomocníkem.

D-manosu naše tělo dobře zná

Matka příroda nás obdarovává, nezapomeňte se na ni obrátit. Důvěřujte svému tělu a vsaďte na tradiční látky, jako je například D-manosa, kterou již znaly naše babičky. Jedná se o organický monosacharid s netypickou skladbou molekul. Našemu tělu není vůbec cizí, vyskytuje se zde přirozeně. V menší míře se nachází v plodech ovoce, v našich zeměpisných šířkách nejčastěji v jablkách nebo hruškách. Není naším tělem metabolizována, ale je vylučována do moči, kde přináší přirozenou podporu.

Tradiční kanadské brusinky

Dalšími přírodními spojenci jsou při těchto obtížích také brusinky. Kanadské brusinky mají vysoký obsah proanthokyanidinů, které stejně jako D-manosa přecházejí s močí do močových cest. Vhodná je tedy kombinace D-manosy a kanadských brusinek pro vyplavování močového měchýře. Obě látky pocházejí z přírody, a tedy nejsou pro organismus zátěží, podporují jej. Nabízí se tak jednoduchý a šetrný způsob v péči o močové cesty.

Řešení z přírody

Kombinaci těchto dvou zmíněných přírodních látek a lyzátu bakterie E. coli je například produkt Uroval manosa Akut+. Brusinky společně s D-manosou se vstřebávají do krve, odkud jsou filtrovány močí, která vyplachuje močový měchýř. Složky tohoto produktu pocházejí z přírody a jsou považovány za bezpečné. Více informací na www.uroval.cz.

Foto: pixabay.com/congerdesign

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.