Štve vás, že tu nejlepší restauraci objevíte vždy až poslední den dovolené? Nebo na pobytu u moře nechcete ztrácet čas vařením? Pak by pro vás tou ideální variantou mohla být all inclusive dovolená.

Jedete do Řecka na dovolenou a krom rezervace zájezdu nechcete nic víc řešit? Pokud zvolíte all inclusive pobyt u moře, zajištěnou budete mít kompletní dovolenou. To znamená, že po příletu do Řecka jen vyhledáte delegáta cestovní kanceláře a necháte se nasměrovat na transfer k vašemu hotelu. A pak už si jen budete dosyta užívat všech služeb.

Ideální volba pro rodiny s dětmi

All inclusive dovolená nadchne většinu cestovatelů. Letíte s celou rodinou a nechcete příliš zatížit rodinný rozpočet? I v Řecku samozřejmě najdete levná bistra či pouliční stánky, obecně ale ceny v řeckých restauracích nejsou nejnižší. Významnou položku z útraty představují také nápoje. To na all inclusive dovolené, když dostanete chuť na drink na pláži, prostě si ho dáte. Nemusíte přepočítávat eura na koruny a přemýšlet, jestli na daný nápoj máte.

All inclusive dovolené si užijí nejen dospělí, ale také děti. Hotely na ně většinou pamatují a připraví jim hranolky, pizzu nebo párek v rohlíku. Kvalitní hotely dětem nabídnou také zmrzlinu nebo ledovou tříšť. Zkrátka dobroty, které si dětské vybíravé jazýčky zamilují.

Snadné cestování i bez znalosti jazyků

Cizí jazyky nejsou vaší silnou stránkou? V restauraci by vás mohlo čekat luštění jídelního lístku a složitá domluva. Při all inclusive dovolené vám k dispozici často budou klasické švédské stoly, případně obsluze jednoduše ukážete prstem, na co máte chuť. Českému „pivo“ pak rozumí snad úplně všude.

Pokud byste se alkohol v Turecku nebo Egyptě vydali koupit do místního obchodu, buď by před vámi byl nemožný úkol, nebo byste byli v šoku z ceny. Pokud se tedy na dovolené neobejdete bez oblíbeného alkoholického koktejlu v ruce, ekonomičtější variantou je rozhodně all inclusive pobyt.

Na co si dát pozor při výběru all inclusive dovolené

Abyste si all inclusive v Řecku skutečně plně užili a své volby později nelitovali, je třeba věnovat pozornost několika věcem. Ohlídejte si, co vámi vybraná varianta přesně obsahuje, případně se na podrobnosti doptejte u cestovní kanceláře.

A jaké jsou ty největší chytáky? Konzumace nápojů mnohdy bývá časově omezená. Obvykle si svůj oblíbený drink vychutnáte pouze mezi 10 až 22 či 23 hodinou. Přístup k alkoholu také nemusíte mít po celý den, ale pouze ve vymezené časy, například v období oběda. Stejně tak v ceně zájezdu nemusí být zahrnuty dopolední a odpolední svačiny. Takové nabídky se někdy označují jako soft all inclusive nebo light all inclusive.

Některé hotely mají neomezenou nabídku drinků a v jejich nápojovém lístku si vyberou i ti nejnáročnější zákazníci. Jiné hotely vám bezplatně nabídnou pouze místní nealkoholické a alkoholické nápoje. Máte chuť na nějaký importovaný nápoj, například nizozemské pivo Heineken? Pak si ho dost možná budete muset zaplatit.

Automaticky také nepředpokládejte, že v ceně all inclusive zájezdu máte započítaný plážový servis. U některých nabídek tomu tak skutečně je, rozhodně to ale není pravidlem. Popis zájezdu čtěte pečlivě, ať pak na místě nejste vystaveni nepříjemnému překvapení.