Osobní rozvoj a práce na sobě mě zajímají už léta. Se zděšením jsem totiž zjistila, že to za nás nikdo jiný opravdu neudělá. A tak posledních patnáct let zkoumám český alternativní trh. Kateřinu Rosalu Lebedovou sleduji několik let, mezi terapeuty, kteří vám ukáží, jak se sebou pracovat, aby to mělo efekt, patří mezi ty nejlepší.

Všichni chceme být šťastní, jenže to není zadarmo… U Kateřiny Rosaly jsem absolvovala několik kurzů a sezení. Občas jsem odcházela naštvaná s bolavým egem, občas vysmátá, ale vždycky s pocitem, že tohle je cesta seberozvoje, kterou potřebuji. V poslední době mě v nabídce téhle terapeutky zaujal nový seminář s názvem: Otevírám se lásce, štěstí a životu. Sama jsem ho neprožila, ale oslovila jsem několik lidí, kteří zkušenost mají a jejich reakce byly nadšené. „Mám pocit, že ‘se hledám’ už celá léta, ale efekt valný není. Na semináři u Rosaly mi došlo, jak je celý princip vlastně jednoduchý…,“ řekla mi jedna z účastnic.

Jak takové kurzy probíhají?

Menší skupinka lidí se sejde na dva víkendové dny a nejprve bude zasvěcena do trochy té teorie. Především ale jde o to, abyste celý systém pochopili v praxi, a dokázali ho s teorií ladně propojit. Takže vás čeká odemykání těla, kdy vám terapeutka ukáže, jak se začít mít skutečně rád. Protože sebeláska, jak známo, je klíčem k další lásce… Víkend proběhne formou her a cvičení, během kterých lehce pochopíte, kde se právě u vás ukrývá zakopaný pes. „Pokud si někdo nepřeje, projevit se nahlas, je to samozřejmě respektováno. Každý dojde jen tam, kam chce. Důležité je, aby si všichni odnesli pochopení a schopnost pracovat se sebou, třeba každý den,“ říká sama Kateřina Rosala.

Žádné „abraka dabra“

Během kurzu si také protáhnete tělo jemným cvičením, které kombinuje jógu, pilátes a další uvolňující metody. Protože skupinka je záměrně menší, dostane se na dotazy, připomínky a přání všech. Mně osobně se moc líbilo, že paní Lebedová nenabízí žádné „čáry máry“, třeba že vám za pět minut změní život, jak to někdy bývá u jejích kolegů. Vím, stejně jako vy, že každá změna je především vnitřní práce a tak k podobným „abraka dabra záležitostem“ nemám důvěru. Určitě přínosné je i to, že zhruba měsíc po kurzu dochází ještě k jednodennímu setkání, kde účastníci semináře sdílí pocity, strachy i zkušenosti.

Terapeutka Kateřina Rosala Lebedová přislíbila, že nám pro ŽenyDívky.cz bude připravovat poradnu, kde se o jejím přístupu k sebeléčení a o léčení dozvíte více. Takže neváhejte a pište své dotazy, ať už se týkají čehokoli. Zatím si terapeutku můžete „proklepnout“ na jejím webu studio-rosala.cz.

Foto: Profimedia

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.