Kultovní seriál Přátelé je pořád na výsluní. Oblíbila si ho už několikátá generace diváků a podle anket jsou nejoblíbenější postavy Rachel a Monica… Obě slavné herečky, které postavy ztvárnily, jsou nejlepší kamarádky i ve skutečnosti a dokonce mají podobné osudy…

Sexy smolařka Jennifer

Rachel – Jennifer Aniston, je čerstvou padesátnicí, ale tenhle věk by jí hádal opravdu málokdo. Velmi dbá o svůj vzhled a zdravý životní styl, takže disponuje postavou, kterou by jí mohla závidět leckterá dvacítka. Bohužel i když se na ni muži vždycky lepili a vystřídala mnoho slavných náručí, štěstí v lásce moc velké nemá. Její životní láskou byl podle všeho slavný krasavec Brad Pitt, za kterého se v roce 2000 provdala. Ačkoli to navenek vypadalo, že jsou více než šťastní, vztah skončil o pět let později, kdy se Brad při natáčení seznámil s Angelinou Jolie a vypukla mezi nimi vášeň, která spálila i jeho manželství… Jennifer tehdy byla opravdu na dně, ale protože se vždycky snažila život brát sportovně a z té lepší stránky, po čase se s rozvodem smířila a šla dál. Vystřídala několik partnerů, mezi ty výraznější patřil herec Vince Vaughn, ale mužem s velkým M se stal v jejím životě až o tři roky mladší Justin Theroux. Vydrželi spolu sedm let a z toho tři roky byli manželé, minulý rok se rozvedli, vypadá to, že zůstali přáteli, ale láska a hlavně dítě, po kterém herečka poslední léta touží, se zase nekoná… Protože se v mezičase stihl rozvést i Brad, fanoušci slavného expáru doufají, že se k sobě oba herci vrátí, ale i když pohodářka Jennifer už dávno zakopala válečnou sekyru a Brada dokonce pozvala na své padesátiny, romantický návrat se asi konat nebude.

Krásná ale smutná Courteney

Perfekcionistka Monica alias Courteney Cox (54), sice nedosáhla takové filmové slávy, jako její kamarádka Jennifer, ale nezapadla, jako většina ostatních „přátel“, kariéru má úspěšnou, ale ani ona moc šťastná není… Její velkou láskou byl herecký kolega David Arquette, kterého si v roce 1999 vzala a má sním jediné dítě, dceru Coco. Kmotrou holčičky byla samozřejmě teta Jennifer. Manželství bohužel nevydrželo – v kuloárech se léta šuškalo, že to Courteney nemá s mladším manželem jednoduché, žil bouřlivým životem a prý ji také hojně podváděl. Útěchu Courtney nacházela právě u Jennifer, která jí prý řekla: „Chlapi musíš brát takové, jací jsou, i když si myslíš, že jsi potkala životní lásku, za týden může být všechno jinak. Ale děti, ty jsou důležité, buď šťastná, že máš Coco…“ Rozvod se konal v roce 2013 a dva roky poté se Arquette oženil s Christinou McLarty, která je Courteney až neuvěřitelně podobná a má s ní dvě děti. Krásná černovláska tehdy propadla pocitu, že už je stará a její kariéra i milostný život končí. Absolvovala proto sérii plastických operací, které se ne úplně zdařily a Courteney o tom pak velmi otevřeně a se smutkem mluvila v médiích: „Hollywood není místo pro klidné stáří, najednou začnete mít pocit, že jste k ničemu, že už o vás nikdo nestojí, protože jste stará. Udělala jsem chybu a podlehla, jako většina kolegyň, lituju toho, už bych to nikdy neudělala…“ Nakonec herečku z letitého smutku vyléčila nová láska, dnes je zasnoubená s Johnnym McDaidem a prý dokonce uvažuje o miminku. Hollywoodské drbny, ale říkají, že od ní o třináct let mladší přítel nakonec odejde, stejně jako se to stalo Jennifer a Justinovi.

Obě jsou krásné, úspěšné, podle toho, jak vystupují na veřejnosti, i prima, pragmatické dámy. Jsou velké přítelkyně a jejich osudy si jsou v mnohém podobné, až moc často je s nimi skloňovaná nešťastná láska. My přejeme Jennifer, ať ještě najde svého pana Božského a třeba adoptuje vysněné dítě. A Courteney, ať překoná smůlu na muže a je šťastná, vždyť rok 2019 má být, podle astrologických předpovědí, rokem nadějných vztahů.

 

Foto: Profimedia

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.