Přírodní kosmetika je čím dál populárnější. Najedete ji v různých cenových relacích, takže dovolit si ji může každý a její účinky jsou opravdu viditelné. Vrásky vám samozřejmě stoprocentně nevyžehlí, ostatně jako žádná kosmetika, ale pleť bude při pravidelném používání vypadat lépe.

Je jasné, že zákrok plastického chirurga nenahradí žádná kosmetika. Na vlastní oči ale často vidíme, že když se to s plastikami přehání, je to spíše na škodu. Sama bych je, kromě zdravotních důvodů, nepodstoupila. Myslím si, že zdravější styl života, žádné extrémy, a používání přírodních produktů nám mohou zlepšit zdraví a také ubrat pár vrásek. Oslovila jsem odbornici na přírodní kosmetiku, magistru Moniku Petráskovou, aby vám vysvětlila, jak nejlépe schopnosti přírodních produktů využít a jak s nimi pracovat.

Čištění pleti

Základem a každodenní rutinou by se mělo stát důkladné a šetrné čištění pleti. Velmi vhodné je čištění pomocí olejů, takzvaná oil cleansing method. Na navlhčenou pleť aplikujeme krouživými pohyby olej, dokud se nečistoty nerozpustí a pak setřeme mokrou teplou žínkou. Tato metoda nás dokáže při pravidelném používání zbavit černých teček.

Následnou péči volí každý podle svého typu pleti, ovšem je dobré mít na paměti jednu věc: kůže je náš největší orgán a až 60 % látek, které na ní namažeme se dostane do krevního oběhu. Konvenční kosmetika je doslova plná syntetických látek, a některé z nich jsou prokazatelně toxické. V malém množství třeba neuškodí, ale při dlouhodobém používání by mohla napáchat škody.

Není náhodou, že se čím dál více dostává do popředí „čistá“ přírodní kosmetika. Příroda je totiž mocná a díky kvalitním rostlinným olejům, vzácným esenciálním olejům a bylinkám si dokáže poradit s různými problémy, které ženy s pletí trápí. Taková kosmetika dokáže pleti dodat veškerou potřebnou výživu, aby mohla fungovat tak, jak má. Dneska je na našem trhu naštěstí dostupná i velmi kvalitní, přírodní kosmetika a proto doporučujeme, čtěte složení na obalech.

Každodenní péči je vhodné doplnit peelingem, abychom se zbavily odumřelých kožních buněk a pleť byla hezky prozářená. Peeling by neměl být moc hrubý a my bychom neměly moc tlačit, aby nám pleť nepoškodil. Majitelky mastnějšího typu pleti by si měly peeling dopřát jednou týdně, ty s pletí citlivou jednou za měsíc. Nikdy nenanášejte peeling na suchý obličej, vždy ho před použitím navlhčete vodou, bude to pro kůži šetrnější a také se s ním bude lépe pracovat. Nezapomínejme ani na pleťové masky. Zkuste si pro sebe najít jednou týdně půl hodiny a dopřát si s maskou i správný relax. Doporučujeme uvařit si dobrý čaj, připravit si nějakou klidnější hudbu, na vyčištěný obličej nanést masku a užít si tu chvíli sama se sebou a pro sebe.

A ještě jeden tip pro mladistvý vzhled navíc – obličejová jóga. Nevěřily byste tomu, ale takové krátké pěti minutové cvičení, prováděné pravidelně a dlouhodobě, umí s pletí zázraky. Posílí a zároveň nám protáhne jemné obličejové svaly a zpevní se nám tak kontury a zmizí druhá brada.

Pitný režim

Žádný sebelepší hydratační krém nám vodu do pleti nedodá, tu si bere pleť zevnitř. Abychom ji měly vypnutou, musíme pít dodatečné množství čisté vody, případně ovocných a bylinných čajů. Úplně se vyhýbáme slazeným nápojům, omezíme kávu, černý čaj a alkohol.

Pestrá strava

Hlavně ta čerstvá, bohatá na vlákninu a vitaminy. Neméně důležité jsou pro pleť omega-3 nenasycené mastné kyseliny, které jsou obsažené nejvíce v rybách, ořeších a semínkách. Pozor na diety, pokud bude naše tělo strádat, na pleti se to vždy projeví. A jací jsou největší nepřátelé pro naši pleť? Jsou to samozřejmě cukry, nasycené tuky a nadbytek soli.

Pohyb

Dostatečný pobyt a pohyb na čerstvém vzduchu nám okysličí krev a pleť bude vypadat svěže a mít zdravou barvu. Pokud nejste vyloženě sportovní typ a běh, jízda na kole nebo běžky vám nic neříkají, postačí i dlouhé procházky. Pro hormonální rovnováhu, která je pro hezkou pleť důležitá je prospěšná například jóga.

Pozitivní myšlení

Je to tak, stres škodí nejen našem zdraví, ale i naší pleti. Vyhnout se mu asi úplně nelze, ale když budeme myslet pozitivně, dokážeme se zasmát a nebudeme se stresovat se zbytečnostmi, budeme nejen šťastnější, ale také majitelky hezčí pleti. Zde asi nejvíce platí, že krása ženy vychází zevnitř a když budeme samy se sebou spokojené, nikdo nebude naše vrásky počítat.

foto: depositphotos.com/nejron

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.