Halloween sice nepatří mezi české svátky, ale proč neudělat letos výjimku a nezkusit si doma vytvořit tu pravou strašidelnou atmosféru.  Připravte pro svou rodinu a známé nezapomenutelnou halloweenskou party. A jak na to? Nechte se inspirovat našimi tipy, které jsme pro vás za redakci připravili.

Vyzdobte si byt či dům

V každém supermarketu i květinářství se to teď hemží dýněmi různých tvarů a velikostí. Sáhněte po oranžové, boubelaté dýni, kterou vydlabete a vytvoříte tak tradiční svítilnu „Jack-o‘-lantern“. Pokud máte děti, zapojte je a vytvořte jich hned několik.  Nezapomeňte do nich vyrýt hrůzu nahánějící obličeje.

Flying Tiger (info o ceně v obchodě)                    Flying Tiger (info o ceně v obchodě)

Pokud nejste zruční, můžete v obchodech sehnat plastovou svítilnu ve tvaru dýně s LED světlem a k tomu řetěz s 12 LED světly. V lékárně nakupte dost vaty, kterou potrháte a vytvoříte tak imitaci pavučin, které rozvěsíte po pokojích.  Pokud vaše děti milují čarodějnické dekorace, vytvořte z větví několik košťat.  Z černého papíru pak vystříhejte lebky a netopýry a pavouky, které rozvěste po pokoji nebo vpasujte do pavučin. Celkovou atmosféru pak dokreslíte děsivými zvuky nebo hororovou hudbou .

Dobroty a pití  

K dobrému večírku patří i pohoštění. Kromě různých jednohubek a chipsů nezapomeňte na dobroty, které k halloweenskému svátku neodmyslitelně patří.  Malé koledníky vyzbrojené děsivou taškou či kbelíkem obdarujte například strašidelným želé ve tvaru housenek či lebek, lidskými prsty z čokolády nebo jinými části těl či orgánů vyrobených z marcipánu.

  M&S, 119 korun                          M&S, 90 korun                              M&S, 90 korun

K pití bychom doporučili něco opravdu „krvavě“ rudého. Pro dospělé můžete připravit mísu s punčem nebo sangrií, ve které budou plavat falešné oční bulvy. Pro děti pak brusinkovou limonádu či šťávu z hroznů.

Halloweenská taška, M&S, 90 korun                                                H&M, 149 korun

Hoďte se do gala 

Doma už máte všechno nachystané, tak už jen zbývá vybrat pro své děti a sebe nějaký strašidelný kostým. Fantazii se meze nekladou, buďte originální.  Ty nerozhodné se mohou vžít například do role kočky, jednorožce, či krvelačné upírky nebo sestřičky.

H&M, 899 korun                                                                    M&S, 749 korun

Kluci a muži se pak mohou převléknout za své oblíbené superhrdiny, hrůzostrašné kostlivce či bláznivé profesory. Výsledný look ozvláštníte smyvatelným tetováním, make- upem, či doplňky.

H&M, 749 korun                                                                            H&M, 249 korun

Foto: pixabay.com/Alexas_Fotos