Alita jako vždy nezahálí, tentokrát ji kroky zavedly do Himalájí. Z dalekého Lehu nám posílá předpověď na následující týdny, která dává naději, že naše sny budou konečně naplněny – ale úplně zadarmo to nebude…

Období Panny nastává 23. 8. a přináší nám možnost uskutečnit a zmaterializovat, případně dořešit vše, o čem jsme snili, co jsme utvářeli, po čem jsme toužili v obdobích předchozích. Je to též doba úklidu, očisty, uzdravování všeho druhu. Pozornost věnujme především svému fyzickému tělu, které je výchozím bodem a spolehlivou základnou pro naše dobrodružství na planetě Zemi.

Dejte do pořádku své tělo Hned zpočátku nám úplněk, tj. opozice Slunce v Panně a Luny v Rybách (přesně 26. 8. ve 13.57), přinese spoustu inspirace a výzev na toto téma. Z jedné strany nás Slunce v Panně nabádá věnovat se potřebám těla a řešením konkrétních potíží velmi pragmaticky, ze strany druhé nám Luna v Rybách napomáhá hluboce se uvolnit a procítit skutečné duchovní příčiny toho, co se nám aktuálně děje. Důležité je propojit ve své mysli zdánlivé protiklady mezi hmotným a duchovním, mezi každodenním a posvátným či exotickým. V procesu uzdravování se zároveň potřebujeme naučit rozlišit, co můžeme pro celkové zdraví a prosperitu udělat sami za sebe a v jakém momentu už odevzdat Bohu, říci si v modlitbě či meditaci o pomoc shůry… Jakýkoliv byť sebemenší problém projevený na úrovni fyzického těla může být skvělým ukazatelem toho, co můžeme změnit ve svém přístupu k sobě, druhým lidem, k životu. V den úplňku se tedy v poklidu věnujme sami sobě, naslouchejme tělu i duši, případně se nechme inspirovat výkladem karet či nalezením odpovědí ve vhodné literatuře. Zde mohu doporučit například Luisu Hay :Miluj svůj život nebo Miroslava Hrabicu: Co nám tělo říká.

Očista těla nabudí mysl V období od úplňku do novu, tj. od 26. 8. do 9. 9. se věnujme opravdu důkladnému velkému úklidu, očistě a detoxikaci. V tomto procesu se osvobozujeme od všeho přebytečného, otravného, zatěžujícího, co jsme nashromáždili za celý uplynulý rok. Očista na tělesné úrovni, ať už s pomocí půstu, saunování, sportovních aktivit, dlouhých procházek v přírodě, napomůže posléze celkovému ozdravění našeho smýšlení, emocí a tím i celé naší reality. V tom nám výrazně napomůže vstup Merkura do znamení Panny 6. 9. V tomto skvělém postavení bude Merkur až do 22. 9. a my tedy budeme moci skutečně domyslet do konce, tedy v praxi uskutečnit vše, o čem jsme spíše přemýšleli či mluvili, co jsme si představovali či jsme k tomu byli všemožně inspirováni během předchozího prázdninového pobytu Merkura v Raku a ve Lvu. Obzvláště blahodárný bude z tohoto hlediska velký zemský trigon Merkura v Panně se Saturnem v Kozorohu a Uranem v Býku ve dnech kolem 7. 9.

Romantika a vášeň nebudou chybět Venuše se z místa své vlády ve Vahách přesune 9. 9. do vyhnanství ve Štíru. Tato poněkud náročná či niterně pracovní situace však zároveň vnese potřebnou hloubku, vášeň a romantiku do jinak spíše pragmatického období. Ve svém milostném životě se budeme moci zaměřit na uzdravení všemožných traumat, zranění, zklamání z minulosti. Osvoboďme se s láskou, vděčností a hlubokým porozuměním od toho, co bylo dříve, abychom mohli prožívat a užívat naplno to, co je teď! Venuše se 5. 10. stane retrográdní a v první dekádě Štíra a na konci znamení Vah se tedy ještě dlouhodobě zdrží, aby nám pomohla zharmonizovat a uzdravit tolik citlivou oblast partnerství a sexuality.

Kralují partnerské vztahy Ještě před vstupem do Štíra se 8. 9. dostane do napěťového aspektu kvadratura s Marsem, což vztahy mezi mužem a ženou ještě více oživí. Vášnivá přitažlivost a vzrušující tanec samotářského a svérázného Marsu v Kozorohu a společensky adekvátní a elegantní Venuše ve Vahách může mít samozřejmě nejrůznější podoby, proto v oblasti partnerských vztahů dbejme v těchto obzvláště na vzájemný respekt a toleranci a vyhledávejme na svém protějšku spíše to dobré než naopak… Mars se 11. 9. přesune z Kozoroha do Vodnáře a do té doby budeme mít ještě možnost dořešit, dodělat či přímo dostavět to, co záleží jen na nás samotných, převzít plnou zodpovědnost za své, především profesní záležitosti. Teprve poté se můžeme naplno otevřít přátelské spolupráci s ostatními a zachytit zajímavé nápady a ideje, napomáhající mnohem svobodnějším způsobům práce a tím i životního stylu. V období mezi novem a úplňkem, tj od 9. 9. do 25. 9. bude dobré začít s novými užitečnými, zdraví prospěšnými návyky a též zahájit dlouhodobější bylinnou, homeopatickou či jinou léčbu.

„Přeji nám všem skutečně užitečné a uzdravující poslední období léta, plné revolučních objevů! Už tady a teď jsme úplně zdraví, stačí si to uvědomit a prožít. Reálné výsledky se poté jistě dostaví!“ vzkazuje čtenářům s láskou a radostí Alita Zaurak.

Foto: depositphotos/agsandrew

Nadšená a zkušená profesionální astroložka, cestovatelka, umělkyně a vizionářka. „Baví mě vědomě utvářet svůj život a inspirovat k tomu i ostatní."