Obec Kyselka v blízkosti Karlových Varů se do povědomí lidí dostala nejen díky výskytu léčivých pramenů, ale také jako firemní sídlo podnikatele italsko – německého původu Heinricha K. Mattoni. Za historií lázeňského městečka i po stopách slavného byznysmana, se lze letos v létě vydat speciální autobusovou linkou z Karlových Varů.

Pro dopravu z Karlových Varů do Kyselky mohou zájemci od 27. června využít speciální víkendovou autobusovou linku č. 14.  Společný projekt připravilo město Karlovy Vary, Dopravní podnik Karlovy Vary a výrobce minerálních a pramenitých vod, Mattoni 1873. Každý, kdo si zakoupí jízdenku na této lince, má navíc možnost bezplatného vstupu do Mattoni Muzea.

Návštěvníci se v Kyselce mohou vydat na naučnou Mattoniho stezku „Po stopách skřítků“. Zjistí tak mnoho informací o historii Kyselky a o budovách bývalých lázní, které postupně procházejí stavební obnovou. Trasa naučné stezky je vedena z velké části po původních promenádních cestách z dob Heinricha Mattoniho. Autobus pojede trasu Dolní nádraží-terminál – Tržnice – Kyselka – Velichov a zpět. Sveze cestující o víkendových dnech a svátcích v období od 27. června do 30. srpna vždy čtyřikrát denně.

Více na www.mattonimuzeum.cz