Máme za sebou vánoční svátky, které jsou hlavně časem setkávání a pohodových chvil s přáteli. Zkusme si tuto „potkávací“ dobu trochu prodloužit a pozvat své přátele na dobrý grog, čaj, kávu, čokoládu či svařené víno. V Anglii je například podávání čaje o páté rituálem, kdy se čas snad opravdu na chvilku zastaví.  V dnešní uspěchané době se každá chvilka relaxace, ať už o samotě či s blízkými počítá a pokud se u toho ještě zahřejeme dobrým mokem, na tradici je zaděláno. A aby i samotné servírování bylo nezapomenutelné, představíme vám dnes pár českých designových nápadů, které vás okouzlí.

Plechové nádobí si pamatujeme asi všichni z dětství. Mladí čeští designéři vdechli „plecháčkům“ úplně nový život v kolekci pro CZECHDESIGN. Hrníčky finské značky MUURLA, si zase můžete pomalovat křídou podle svého vkusu. A vzít si je můžete s sebou v létě i na kempování!

Zdroj: www.czechdesign.cz

Ladné, čisté linie jsou nesmrtelné a v bílém porcelánu to platí dvojnásob. Český porcelán dobývá svět, tak zkuste rozšířit svou sbírku nádobí o opravdu nestárnoucí kousky.

Ani v servírování čaje či kávy nesmí chybět hravost. Ikonické hrnečky od Alessi, MAGISSO nebo českého QUBUSu, vás zahřejí na první pohled.

Pokud se rozhodnete strávit hezký víkendový den třeba na kluzišti, určitě oceníte termohrnky, které vaši oblíbenou kávu udrží pěkně v teple.

Foto: archiv firem

Redaktorka webu Ženydívky.cz. Miluje design, hlavně ten český a módu.