Zimní období je pro naše tělo velmi náročné. Chladné počasí dalo našemu organismu zabrat, a tak bychom měli myslet na celkovou regeneraci a zásobit své tělo pořádnou dávkou vitaminů. Česká asociace pro speciální potraviny pro vás připravila několik tipů, jak organismus skutečně povzbudit. Ve zdravém těle zdravý duch!

Zejména na jaře byste neměli zapomínat na celkovou regeneraci. Dopřejte si dostatek vitaminů, pohybu a hydratace, které vaše tělo po únavné zimě tak potřebuje. Jak změnit denní návyky v ty zdravé? Není potřeba dělat náročná rozhodnutí, k jejichž naplnění se nemůžete odhodlat, stačí změnit pár maličkostí, které zlepší vaši životosprávu.

Dopřejte si pohyb

Pokud namítnete, že nemáte na dostatek pohybu čas, zkuste vyměnit městskou hromadnou dopravu a auto za chůzi. O víkendu se místo sledování televize můžete vypravit na malý výlet s procházkou. Venkovní počasí k tomu navíc již opravdu láká. Chybu samozřejmě neuděláte, ani když si půjdete zahrát s přáteli oblíbený sport či zaběhat.

Pijte dostatek vody

Nezapomínejte, že naše tělo je složeno především z vody a jeho dostatečná hydratace je velmi důležitá. Vyměňte slazené nápoje za čistou vodu, a pokud možno, zkuste omezit kávové nápoje.

Nastartujte své tělo vitaminy

Zkuste si místo hranolků dopřát jako přílohu malý salát. Vyhněte se smaženým pokrmům a raději si dejte listovou zeleninu. Ráno si můžete připravit k snídani například salát z čerstvého ovoce. Zeleninový salát zase může být skvělou lehkou večeří. A jablko či banán si můžete vzít s sebou na svačinu, vaše tělo vám určitě poděkuje více, než kdybyste si dali sušenku. Pokud byste chtěli příjem vitaminů podpořit, kupte si některý z komplexních doplňků stravy – tak si budete jisti, že vaše tělo získá vitaminů dostatek.

 

Foto: pixabay/jorisamonen

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.